Kalkulačka spotreby materiálu

Chodníky a dlažby

Každý dom by mal byť centrom pozornosti, no ak nechcete mať okolo domu len udupanú hlinu, ani staré palety, tak potrebujete pár nápadov pre zaujímavý chodník.

 

Každá záhrada by mala slúžiť hlavne majiteľom. Takže ak ste záhradkársky typ a potrpíte si na ovocné stromy a čerstvú zeleninu, tak vo Vašom prípade je chodníčkov naprieč záhradou asi len minimálne. Ak však máte radi letné posedenia, nejaké to grilovanie, tak záhradný altánok splní Vaše sny.

 

dlazba

 

Je viacero možností, môžete si urobiť jednoduchý prístrešok bez spevnenia celej plochy, no ak to má byť hrdosť Vašej záhrady patrí k nemu aj chodníček a kúsok vydláždenej plochy.

 

Samozrejme dlažba nie je určená len pod záhradný altánok. Taktiež nájde uplatnenie v okolí domu, pre Váš chodník, parkovacie miesto, či terasu. Aktuálne je veľké množstvo možností, ako záhradu a celé okolie domu oživiť a osviežiť. Stačí ku klasickej záhradnej dlažbe dokúpiť aj pár farebných kúskov. Či už zvolíte červenú, zelenú, či hnedú, v záhrade si môžete vytvoriť rôzne ornamenty, alebo sprievodné body. Všetko podľa Vašej fantázie a kreativity.

 

dlazba2

 

Okrem samotnej zámkovej, či inej dlažby si môžete záhradu oživiť aj ďalšími doplnkami. Ak je terén Vašej záhrady nerovný, využitie v ňom nájdu záhradne tvárnice. Tie Vám pomôžu pri vymedzení trávnika od časti chodníku, ale taktiež nájdu svoje uplatnenie pri úprave svahu.

 

Ste rozhodnutý o type dlažby, ktorú na Vašu záhradu chcete? Tak je na rade výber správneho predajcu. Je dôležité, aby ste sa nedívali len na cenu, nakoľko dlažba by mala na Vašej záhrade vydržať niekoľko rokov. Dbajte preto na výber kvalitných materiálov.

 

Taktiež, čo sa týka postupov pokladania exteriérovej dlažby, dávajte si pozor. Je dôležité, aby ste išli podľa pravidiel pokladania dlažby, nakoľko v exteriéri je množstvo aspektov, ktoré ovplyvňujú konečný výsledok Vašej práce.

 
Na portáli ako AkoStavat.com nájdete nasledovné možnosti v oblasti dlažieb a realizačných postupov:

  • Odborné poradenstvo a možnosť opýtať sa jedného z našich profesionálov.
  • Odpovedáme do 24 hodín !
  • Všetko pochopiteľne úplne ZDARMA

 

 

Dôležité je dôkladne si vyrovnať povrch. Následne ho zabezpečiť pred rôznymi rastlinami, ktoré by za krátky čas Váš nový chodník obrástli na nepoznanie a odstraňovanie tohto porastu je veľa krát nekonečný proces.

 

dlazba3

 

Pozrite si preto rady našich odborníkov, na čo si dávať pozor pri pokládke dlažby a zároveň ako dosiahnuť maximálny estetický, ale aj funkčný efekt.

Chodníky a dlažby
Ohodnoťte článok

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.