Kalkulačka spotreby materiálu

Podlahy

Dlažba, betón, parkety? Aj vy práve riešite takúto dilemu? Aké majú výhody, na aké miesta sa hodia? Ako je to s ich životnosťou a údržbou?

 

Návody, ako vybrať správny typ podlahy, na aký podklad a ako ju správne položiť nájdete v sekcií „Poradňa“. Načerpajte inšpiráciu, objavte nové materiály a ich výnimočné vlastnosti. Naučte sa, čo treba robiť pre kvalitnú pokládku podlahy a ako upraviť povrch pod ňou. S našimi radami sa stanete skoro odborníkom.

 
Na portáli ako AkoStavat.com nájdete nasledovné možnosti v oblasti podláh:

  • Odborné poradenstvo a možnosť opýtať sa jedného z našich profesionálov.
  • Odpovedáme do 24 hodín !
  • Všetko pochopiteľne úplne ZDARMA

 

Aké sú možnosti pre vašu podlahu?

 

Pre Váš interiér je aktuálne veľké množstvo možností, akú podlahu zvoliť. Klasicky sa na podlahu používalo drevo, no postupne bolo nahradené PVC podlahami, tzv. gumami, ktoré sa nachádzajú v školách, nemocniciach a pod. Tento príklad je na Slovensku považovaný za nejakú najlacnejšiu variantu a nie moc príťažlivú. No nie je to celkom tak.

 

PVC podlahy

PVC podlahy, ktoré sa robili dávnejšie neboli urobené kvalitne a tak v takom stave aj teraz sú. Veľa krát sa zanedbal povrch, na ktorý bola PVC plocha natiahnutá. A nasledovalo vydúvanie a poškodenie tohto povrchu. Aktuálne však práve príprava na položenie PVC predstavuje najdlhší a najzložitejší proces. Dôležitý je však použitý materiál, to znamená lepidlo, ktoré je používané na upevnenie PVC plochy.

 

podlahy

 

Laminátové podlahy

Ďalší BOOM v oblasti podláh prišiel s laminátovými podlahami. Laminátová podlaha, je vlastne plávajúca podlaha z PVC materiálu. Čiže jej cena je výrazne nižšia ako pri drevených podlahách. No vizuálne je veľmi podobná ako výrazne drahšie drevené parkety a pod. Pri výbere laminátovej podlahy, však treba dbať na to, že nie každá laminátová podlaha je rovnaká. V tomto prípade cena sa skutočne rovná kvalite. Ak plánujete podlahu na viac rokov určite radšej investujte. Vyberajte si podlahu s povrchom proti poškriabaniu – má výraznejšie drážky a taktiež s nižším leskom. Čím vyšší lesk, tým výraznejšie bude viditeľné opotrebenie.

 

laminat

 

Drevené podlahy

Opäť sa vracia na scénu drevo. Ako prírodný eko materiál, no taktiež luxusný doplnok pre moderný interiér. Drevo ma veľmi dobre vlastnosti, pretože je pomerne teplé a hodí sa do všetkých priestorov. Je však samozrejmé, že pri drevenej podlahe je nutné počítať s vyššími nákladmi, či už na samotnú kúpu materiálu, či pokladanie. Efekt je však zaručený. Drevená podlaha má veľmi dobrú životnosť. A aj po rokoch je možná jej rekonštrukcia a tak v dlhšom časovom horizonte nižšie náklady.

 

podlaha drevo

 

Keramická dlažba

Dlažba je vhodná hlavne do pracovných miestností. Ako sú kuchyňa, chodba, kúpeľňa a pod. Samozrejme, ak niekto plánuje podlahové kúrenie, tento spôsob je taktiež vhodný. Problém podlahy je práve chlad, no v tomto prípade by bol problém vyriešený. Ak sa rozhodnete použiť dlažbu určite by ste si mali vybrať takú, ktorá sa vám bude páčiť aj o rokov. Nakoľko rekonštrukcia dlažby je veľmi náročný proces. Pri zmene dlažby sa všetky pôvodné kusy musia ručne vysekať a podkladová plocha sa musí vyčistiť od lepidla.

 

podlaha keramika

 

Samozrejme pre riešenie podlahových plôch je oveľa viac možností. Dočítať sa o aktuálnych trendoch, cenách, či pracovných postupoch sa môžete v sekcií „Poradňa“.

Podlahy
Ohodnoťte článok

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.