Poslať na mail

Záhradné chodníky z nášľapných platní sú skvelým a pomerne jednoduchým spôsobom ako sa uistiť, že váš trávnik zostane vždy pekne zelený a svieži.  Zároveň sa však nemusíte výrazne obmedzovať v pohybe po záhrade. Nášľapné platne sú dostupné v rôznych štýloch, materiáloch a prevedeniach, a preto sú vaše možnosti takmer neobmedzené. Stačí sa len správne rozhodnúť podľa svojich podmienok a preferencií. Načerpajte inšpiráciu na krásny záhradný chodníček z našej galérie a pustite sa do jeho stavby podľa návodu, ktorý nájdete v minulom článku.

 

zahradny-chodnik-1

 

1. Platne z prírodného kameňa ladia k chladnému, surovému štýlu domu s beztrávnatou záhradou.

 

zahradny-chodnik-2

 

2. Štvorcové a obdĺžnikové kamenné platne sú usporiadané tak, aby bol pohyb možný prakticky po celej ploche dvora. Zároveň ozvláštňujú inak strohú a nevýraznú záhradu.

 

zahradny-chodnik-3

 

3. Okrúhle platne sú v tomto prípade roztrúsené po celej záhrade a vytvárajú cestičky, ktoré pôsobia hravo a zábavne.

 

zahradny-chodnik-4

 

4. V tomto prípade bol opäť použitý kameň, ktorý spájaním vytvára širokú cestičku popri dome

 

zahradny-chodnik-5

 

5. Mohutné betónové kvádre lemujú okolie domu a zabezpečujú jednoduchý a plynulý prechod okolo domu aj na svahovitom pozemku.

 

zahradny-chodnik-6

 

6. V tomto zelenom parku boli opäť použité biele okrúhle betónové platne lemované trávnikom. Výsledok pôsobí taktiež veľmi hravo.

 

zahradny-chodnik-7

 

7. Na tomto malom dvorčeku sa vyníma širší kamenný chodníček. Platne rôznych veľkostí a tvarov sú usporiadané tak, aby do seba zapadali.

 

zahradny-chodnik-8

 

8. Zase rad okrúhle platne, no tentokrát lemované malými kamienkami, ktoré jednotlivé platne spájajú do jedného celistvého chodníka. Zaujímavý efekt vytvára aj jemné osvetlenie a zeleň v okolí.

 

zahradny-chodnik-9

 

9. Ďalšia veľmi podobná ukážka. Zmenu vidieť v použití tmavších a ostrejších kamienkoch v okolí platní.

 

zahradny-chodnik-11

 

10. Veľké kamenné platne sú obklopené pieskom a nie trávnikom ako v predchádzajúcich ukážkach. Chodník vedie od záhradnej sprchy až k drevenej teraske, ukrytej medzi vysokou zeleňou. Takáto kombinácia pôsobí veľmi zaujímavo.

 

zahradny-chodnik-10

 

Zdroj: contemporist.com

 

Mohlo by vás zaujímať:

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať