Poslať na mail

Prinášame vám zaujímavú vychytávku do vášho domu. Hodí sa najmä cez leto ale aj do daždivého počasia, keď si nechcete do domu navláčiť blato či piesok. Koľkokrát ste uvažovali, že by bolo dobré si nohy/topánky niečím umyť? Teraz to máte vyriešené – prinášame vám stanovište na umývanie nôh. Šikovný kutil ako vy to jednoznačne zvládne bez väčších potiaží.

Nájdite si základ pre stanovište na umývanie nôh

Ako prvé budete potrebovať kontajner, ktorý bude slúžiť ako vaše stanovište na umývanie nôh. Vyberte si taký, v ktorom môžete pohodlne stáť. Ideálne sú plastové prepravky. Plast totiž vydrží mokré podmienky. Alternatívou je drevený kontajner, no musíte rátať s tým, že drevo vám bude vo vlhku postupne hniť. Ak teda máte niečomu dať prednosť, vyberte si kontajner, ktorý má čo najdlhšiu životnosť a odolnosť. Nechcete predsa, aby vám zhnil či praskol pod váhou výplne.

 

Upravte si pripravený kontajner

Do kontajneru je potrebné vyvŕtať malé diery do spodnej časti. Nemôžu byť príliš široké, aby sa cez ne nevysýpal jemný štrk, ale ani príliš malé. Tiež si dajte pozor, aby ste ich nenavŕtali príliš nahusto – môže to spôsobiť, že sa kontajner rozpraská. Ak ste sa predsa len rozhodli pre drevený kontajner, natrite ho akrylovou farbou.

 

Naplnte svoje stanovište na umývanie nôh

Prišiel čas na správnu výplň. Do výšky cca. 5 cm nasypte jemný štrk. Naň poklaďte pekné ploché kamene. Zabezpečia, že sa na stanovišti bude príjemne stáť, ale nebude klzké. Dajte pozor, aby ste od horného okraja kontajnera nechali cca. 2-5 cm. Vaše nové stanovište umiestnite niekde pri záhradnej hadici – nech máte tiež zdroj vody na umývanie. Keď budete umývať topánky/nohy, voda a špina bude pekne odtekať pomedzi kamene a bude sa vsakovať cez otvory naspodku kontajnera do zeme. A vaše nohy ostanú pekne čísté. Na zimu môžete „hodiť“ vaše stanovište na umývanie nôh niekde do záhradného domčeka či garáže, kde pekne počká do budúceho roka.

 

Stanovište na umývanie nôh je drobnosť, no zvládnete jeho výrobu „ľavou zadnou“ a keď si raz naň zvyknete, už si nebudete vedieť predstaviť leto bez tejto užitočnej drobnosti. Je totiž super behať po záhrade pekne naboso – a je to aj zdravé :-D.

 

Zdroj: doityourself.com

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Záhrada – typy a inšpirácie zo sveta
Vertikálna záhrada – riešenie nie len pre malé priestory

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať