Poslať na mail

Omietka a malta

Biely cement od firmy Holcim je ideálnym spojivom pre takmer každú suchú miešanú omietku a každý typ malty a poskytuje trvalú vizuálnu kvalitu rovnako vnútorným ako aj vonkajším stenám. Farbu si môžete zvoliť od výrazných červených tónov po jemnú pastelovú svetlomodrú a ďalej po oslnivú bielu. Pridanie farebných pigmentov umožňuje prakticky všetky variácie farebného spektra, dokonca aj celých farebných systémov. Vonkajšie steny sú navyše vďaka použitiu bieleho cementu odolné voči počasiu, čo im dodáva pridanú trvalú kvalitu.

Stavebná chémia

Či už sa jedná o lepidlo na obkladačky, stierku alebo škárovací tmel, biely cement od firmy Holcim vytvára dôležité predpoklady, ktoré tieto produkty potrebujú, napríklad potenciál vysokej energie, stabilné technologické vlastnosti a vizuálnu kvalitu. Harmonická kombinácia betónových tvárnic z prírodného kameniva a vzoru škár vytvára príťažlivý a dlhotrvajúci vzhľad fasád. Pri kladení doskových a iných dlaždíc biely cement od firmy Holcim ponúka tiež silu vysoko kvalitného minerálneho spojiva, umožňujúceho veľmi vysokú úroveň spracovateľnosti.

Prefabrikované betónové produkty

Biely cement od firmy Holcim ponúka prefabrikovaným betónovým produktom takmer neprekonateľný rozsah možností použitia. Či už sa jedná o plošné dlaždice, omietky, obrubníky alebo dokonca záhradné produkty, optimálne vlastnosti bieleho cementu vytvárajú obrovský rozsah možností dizajnu čo sa týka tvaru a povrchovej štruktúry. Vysoká pôvodná sila umožňuje krátke pracovné cykly a tým aj efektívnu výrobu betónových produktov, ktoré spájajú vysokú kvalitu a veľkú estetickú príťažlivosť. Vďaka vysokému stupňu belosti je možné vytváranie špecifických a individuálne prispôsobených farebných efektov, ktoré prispievajú k výraznému a dokonale príťažlivému vizuálnemu vzhľadu. A nakoniec, vysoká sila bieleho cementu od firmy Holcim zabezpečuje, že dnešné budovy budú svojou krásou a kvalitou rovnako pôsobivé aj zajtra.

Prefabrikované betónové prvky

Biely cement od firmy Holcim je rovnako skvelou voľbou aj pre výrobu prefabrikovaných betónových prvkov, napríklad múrov, stĺpov, balustrád a fasádnych prvkov. Jeho vysoká pevnosť a funkčná kvalita umožňujú architektonické kompozície, ktoré spĺňajú aj najnáročnejšie požiadavky. Spojenie trvalej žiarivosti farieb a sily vytvára jednotný a trvale príťažlivý vzhľad a poskytuje aj harmonické spojenie estetického vzhľadu a funkčnosti.

Hotový betón

Použitie bieleho cementu od firmy Holcim na hotový betón poskytuje celý rad výhod. Betónové povrchy, napríklad steny, kvádre a stropy nadobúdajú vďaka bielemu cementu osobitnú silu a odolávajú všetkým účinkom vplyvu počasia a okolitého prostredia. Vďaka rozšírenej spracovateľnosti a spomalenej dobe tuhnutia je teraz možné čerstvý betón úplne bez problémov dopravovať na značné vzdialenosti. Správne položený čerstvý betón potom zaručuje, že všetky vyžadované parametre čo sa týka trvanlivosti a estetického vzhľadu budú splnené. A to dokonale.

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať