Poslať na mail

Keď sa človek prezentuje práve týmto typom bývania „v kontajneri“, všetci si predstavia katastrofálnu životnú situáciu. No pozor! Nemusí to byť celkom tak. Aktuálne trendy prinášajú zaujímavé, ekonomické a taktiež ekologické riešenia otázky bývania. Čo by ste na to povedali vy?

Veľa ľudí hľadá zaujímavé a nízko-nákladové riešenia pre stavbu svojich domov, chatiek, či ateliérov. K jedným z týchto kreatívne efektívnych nápadov patrí aj konkrétny projekt.

containerstudio_02

Ide o maliarsky ateliér, ktorý je vytvorený čisto na pracovné účely. No predstavuje oveľa viac. Veľa ľudí si nevie predstaviť bývanie v kontajneri, ktorého primárny účel je úplne iný. Kontajner však ponúka jednoduchý priestor, ktorý je dobre využiteľný, či už v zmysle prepájania viacerých častí a tým vytvárania väčších priestorov, alebo samotným konceptom, ktorý je určený na jednoduchý prevoz.

containerstudio_03

Z toho vyplýva, že si tento kontajner môžete priviesť na akékoľvek miesto, kde si pripravíte základy, na ktoré ho umiestnite a všetko ostatné je na Vás. Tvar okien, farba, či použijete fasásu, alebo ponecháte pôvodný povrch kontajnera a zateplíte jeho steny zvnútra.

containerstudio_04

Práve táto voľnosť pri úprave tohto priestou ponúka to pravé pre umelcov a dizajnérov, ktorí neustále hľadajú nové možnosti pre bývanie, alebo prácu.

Ceny nových skladovacích kontajnerov sa pohybujú v rozmedzí od 1 600 do 3 000 eur, samozrejme v závislosti od rozmerov daného kontajneru. Takže samotný kontajner nepredstavuje veľkú investíciu. No pri jeho rekonštrukcií na obytný priestor musíte počítať s nákladmi súvisiacimi s prepravou, s výstavbou základov, vyrezávanie otvorov na okná a dvere, zavádzanie vody, plynu a kúrenia a všetky interiérové úpravy. Ako zateplenie, omietka, interierová výbava, atď.

No rozhodne celkové náklady sú nižšie ako výstavba celého domu. Samozrejme ale záleží na preferenciách a požiadavkách aké máte na bývanie a či plánujete z kontajnera vyrobiť luxusné bývanie, alebo jednoduchú záhradnú chatku.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: http://www.huhmagazine.co.uk/6493/the-double-container-studio

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať