Poslať na mail

Výber dlažbových materiálov je široký. Každý typ vnesie do vášho priestoru svoj vlastný charakter. Skôr ako sa však pustíte do budovania chodníka, premyslite si, na aký účel budú spevnené plochy slúžiť. S vašimi krokmi by mali viesť dialóg… na spoločnú tému.

Betónová elegancia

Betónová dlažba je vhodná všade tam, kde stavebník hľadá funkčnosť, pevnosť, trvanlivosť a rýchlu výstavbu. Vyrába sa v tvare kociek, dosiek, profilovaných alebo odľahčených tvárnic a palisádových prvkov. Technológia liateho betónu dovoľuje imitovať prírodný kameň. Betón je preto častou náhradnou alternatívou drahých dlažieb z kamenného materiálu. Vyrába sa v rôznych farbách a tvaroch s rozličnou povrchovou úpravou. Dôležitá je však ich hrúbka, ktorá zabezpečuje nosnosť konštrukcie.

[betonix]Najznámejšia je betónová zámková dlažba, ktorá sa vyrába v najrôznejších tvaroch a farebných odtieňoch. Spevnené plochy sú odvodnené prirodzeným spôsobom, ale pritom pevné a ľahko opraviteľné.

Pohodlné a zaujímavé sú aj veľké betónové dlaždice s lisovaným reliéfom alebo s vymývaným povrchom. Základ terazzových dlaždíc tvorí kvalitný betón, nášľapná vrstva zo zmesi mramorovej alebo kamennej drviny, cementu a farebne stálych pigmentov. Výsledný vzor vznikne ďalším brúsením, farbením a pomocou iných úprav. Terazzové dlaždice možno použiť aj ako náhradu za keramické dlažby.[/betonix]


Výhody:

Tento materiál je odolný proti mrazu a vyznačuje sa vysokou pevnosťou v tlaku. Je teda vhodný nielen na chodníky a terasy, ale aj príjazdové cesty a často namáhané parcely.


Čítajte tiež:

 

Chodník s teplom dreva
Chodník vypálený tehlou

Keď počuť škripot štrku
Kamenná tvár Vášho chodníka
Kam s vegetačnými dlaždicami
Plast a drevo v jednomNovinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať