Poslať na mail

Kancelárie a administratívne priestory sa  pre mnohých z nás stávajú druhým domovom a to na viac ako 8 hodín denne. Aj preto je dôležité, aby naše pracovné prostredie pôsobilo príjemne. Ako oživiť svoju pracovňu, alebo kanceláriu? Ktoré farby sa do týchto priestorov hodia?

Administratívne priestory sú často krát zariadené v neutrálnych  farbách s využitím chladne pôsobiacich materiálov akými sú sklo, či kov. Podľa prieskumov je pri tom dokázané, že farby dokážu ovplyvňovať naše vnímanie rôznym spôsobom a je len na nás, aby sme využili ich pozitívne účinky v maximálnej možnej miere. Správnou kombináciou farbieb a konkrétneho priestoru sme schopní vytvoriť príjemnejšie a stimulujúcejšie prostredie.

V nasledujúcich príkladoch sa zameriame na použitie zelených, florálnych motívov fototapiet v administratívnych priestoroch a ukážeme vám, že výrazné fototapety môžu pôsobiť absolútne trendy aj v biznis prostredí. Navyše, fototapety v sviežich tónoch zelenej  majú všetky predpoklady na to, aby utlmili  pracovný stres a odohnali únavu.

Každý deň, slnečný deň

wall-mural-wallpaper-14

S touto tapetou určite! Pokiaľ je vaša kancelária skôr tmavá alebo  váš spoločný „Open Office“ nemá dostatok okien, vyskúšajte túto možnosť. Nielen že vám pri každom príchode do práce  vyčarí úsmev na tvári, no priestor kancelárie zaručene rozžiari. Nezabúdajte však na základné pravidlo- výrazný prvok v interiéri vizuálne potláča všetko ostatné a je preto dôležité, aby ste ďalšie zariadenie kancelárie plánovali s rozvahou. Určite nič nepokazíte čírymi kusmi nábytku ako sú napr. stoličky či stoly.

Zelená ako správny kontrast pre všetko šedivé

wall-mural-wallpaper-8

Pokiaľ ste unavení zo všetkých tých tónov šedej, čiernej, chrómovej alebo bielej,  ktoré pôsobia v biznis kanceláriách bezpochyby dôstojne, no zároveň neosobne a chladne, skúste nájsť doplnok, ktorý sivastú monochrómnosť priestoru zaručene naruší. Správny kontrast prinesie fototapeta s výrazným vizuálom inšpirovaným prírodou. Šťavnatá zelená, ktorá srší z vizuálu, je nabitá optimizmom, ktorý sa na vás zaručene prenesie. Stačí už len oživiť váš pracovný stôl malým  kancelárskym doplnkom v identickej farbe a je to!

Ak práve premýšľate ako oživiť vaše administratívne priestory zásadnejším spôsobom a plánujete menšiu rekonštrukciu alebo aspoň výmenu niekoľkých kusov nábytku, zamyslite sa nad tým, či sa použitie fototapiet a ich farebnosti nemôže stať inšpiráciou aj pre ďalšie zariadenie kancelárie.

V tomto prípade sa interiérový dizajnér zladil tón v tóne, fototapeta a dve štýlové kresielka  v sviežom tóne zelenej sú harmonicky zakomponované do celkového interiéru kancelárie.  Aj v tomto prípade bolo použité pravidlo „menej je viac“.  Dva, vizuálne dominantné prvky, akými sú kreslá a pohľadová stena s použitím fototapety, sú  zároveň jediným výraznejším prvkom priestoru a vôbec nepôsobia rušivo- priestor ako celok stále pôsobí vzdušne a profesionálne.

Zdroj: Design Magazín

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať