Poslať na mail

Aké prvky sa aktuálne hodnotia na festivaloch dizajnu a architektúry? Čo porotu zaujalo na toľko, že rozhodla o tom, že práve tento interiér sa stane ikonou pre rok 2013? To sa dozviete nižšie.

Festival interiérov sa konal 4. októbra tohto roku v Singapure. Víťazom sa stal architekt David Kohn so svojím dielom v Barcelone. Vytvoril priestor, ktorý harmonizuje s daným mestom, v ktorom sa táto stavba nachádza. Barcelona predstavuje farebnosť, prekvapenie, kreativitu. A presne toto vniesol do bytu dvoch bratov David Kohn.

Najzaujímavejším prvkom tohto interiéru je podlaha. Skladá sa z viacerých trojuholníkov, ktoré pri zmene polohy pozorovateľa menia farbu zo zelenej na červenú. Prechod z ukľudňujúcej farby do dynamiky pripomína zákutia mesta Barcelona.

Tento byt patrí dvom bratom, ktorí väčšinu času trávia v Hong Kongu a tento priestor im poskytuje potrebný komfort a zároveň atmosféru rodnej Barcelony.

Architekt sa vyjadril, že je nesmierne šťastný, že sa mu podarilo vyhrať ocenenie za jeho prácu a zároveň poukazuje, ako interiér môže zobrazovať mesto, v ktorom sa nachádza.

Zdroj: www.huhmagazine.co.uk

Foto: www.davidkohn.co.uk

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať