Poslať na mail

Máte nejakú asociáciu pri japonskom minimalizme? V predstavách ľudí je to ešte málo známy pojem. Ako tento štýl vyzerá a čo preferuje, to sa dočítate nižšie.

Nezmenené tvary japonského štýlu nabrali úplne iný rozmer a to vďaka materiálom a ich vzorom. Jednoduchý vzor, príjemné farby. Ako ale postupovali? Ako dizajnéri upozornili na detail?

japanese-front-door-600x400

Navonok nevýrazné, minimalistické dielo. No, čo skrýva? Možno práve výzor krabice mal upozorniť na to, že nie všetko je také ako to vyzerá na prvý pohľad.

interior-design-levels-600x899

Prírodné drevo v kombinácií s bielou pôsobí veľmi čisto a vzdušne. Ale kde je ten spomínaný výrazný prvok oproti klasickým stavbám? Ak ste všímavý, už to viete.

Okná. Tie sú dominantou. Dokonalá práca so svetlom a tieňom. To, že sa v tomto interiéry využili techniky tienenia, vôbec neznamená, že tento priestor pôsobí  tmavo.

simple-japanese-kitchen-600x899

Práve naopak. Svetelné efekty krásne dopĺňajú jednoduchý dizajn interiéru. A ako vidíme, stavba musela byť do detailu premyslená, nakoľko lúče zasahujú do línie nábytku a tam končia.

multilevel-home-600x400

stainless-steel-sink-600x899

Efekt osvetlenia spôsobujú slnečné lúče na bielej stene, tak jednoducho sa dá ušetriť energia. Ak ste v štádiu návrhu stavby, dbajte o to, aby ste čo najefektívnejšie využili slnečné lúče a ich lom.

study-nook-aerial-view-600x400

Aj takýto zvláštny pohľad poskytuje táto stavba. Pracovný priestor, ktorý zhora vyzerá nepostačujúci, ale v skutočnosti je úplne otvorený. Kombinácia materiálov vytvára geometrické tvary, ktoré metú našu predstavivosť a tak orientácia v týchto priestoroch vyžaduje neustálu pozornosť.

open-air-hall-600x899

Prierez „bludiskom“.

japanese-house-floorplan-600x848

home-insulation-diagram-600x741

 

Zdroj: http://www.home-designing.com/2013/10/japanese-minimalist-home-design

Foto: http://www.home-designing.com/2013/10/japanese-minimalist-home-design

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať