Poslať na mail

Ak chceme, aby nám betónový plot vydržal doživotne, nesmieme zanedbať jeho montáž. K montáži betónového plota, či už tej svojpomocnej alebo profesionálnej, treba pristupovať naozaj zodpovedne- veď vplyvy a výkyvy počasia ovplyvňujú aj ten najkvalitnejší plot!

Dlhodobá životnosť plotov LUKAPLOT je výrobcom zaručená pri správne a kvalitne uskutočnenej  montáži. Prevedenie montáže betónového plota sa môže líšiť v závislosti od druhu terénu, možností majiteľa, ale najmä od spôsobu vyhotovenia montáže. V tejto súvislosti si pripomeňme, že montáž betónového plota nie je ľahkou a rýchlou záležitosťou. Urýchliť sa dá len pomocou ,,odfláknutej“ a nezodpovedne zrealizovanej práce. Aby sme sa však vyhli lacnému prevedeniu montáže betónového plota, ktorá radikálne znižuje životnosť plota, treba si dať pozor na viacero vecí. Pri lacnej montáži betónového plota sa do plytkých betonážnych jám používa čo najmenej betónu, čo spôsobuje nestabilnosť plota. Tu sa treba zamyslieť, či nám nízka cena montáže stojí za to, aby sme ohrozili zdravie a životy našich blízkych- zodpovednosť za takéto typy ohrozenia nesie totiž majiteľ betónového plota.

 

Pokiaľ ide o správny odhad hĺbky výkopových prác, pozrite si moju pomôcku:

  • Výkopové práce pri výške plota 1,8m môžu byť v hĺbke 0,7m.
  • Výkopové práce pri výške plota 2,1m môžu byť v hĺbke 0,8m.

Nezabúdajte tiež, že pri montáži treba brať do úvahy aj terén, v ktorom sa stavia, pričom môže ísť o terén pieskový, podmáčaný, nachádzajúci sa na náveternej strane atď. Podľa typu terénu sa potom treba rozhodnúť pre správny typ montáže betónového plota. 

Podrobnejšie informácie a nákresy nájdete na www.lukabeton.sk.

 

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať