Poslať na mail

Úlohou dizajnérov zo štúdia mode:lina architekci bolo navrhnúť zariadenie tohto malého bytu tak, aby fungoval ako komfortné miesto pre život, aj ako moderné dizajnové štúdio, slúžiace potrebám svojho majiteľa. Práca dizajnérov dopadla na výbornú a byt s rozlohou len necelých 37 m2 si už v súčasnosti užíva jeho majiteľ. Inšpirujte sa aj vy!

 

maly-byt-zariadenie-1

 

V priestoroch neveľkého bytu bol vybudovaný multifunkčný box z drevotriesky, ktorý v sebe ukrýva plne vybavenú kuchyňu v čiernej farbe. Tá výrazne kontrastuje so svetlejšou farbou drevenej konštrukcie boxu.

 

maly-byt-zariadenie-2

 

Majiteľ má k dispozícii priestranný pracovný stôl, ktorý je rovnako ako kuchyňa v čiernej farbe. Nad pracovným kútikom sa nachádza vyvýšená posteľ, ku ktorej vedú schodíky.

 

maly-byt-zariadenie-3

 

Mobilnú policu, ukrytú za pracovným stolom je možné jednoduchým spôsobom vysunúť do priestoru kuchyne a následne prakticky kdekoľvek v rámci bytu, čím získate jednoduchý prístup, k všetkým priečinkom.

 

Po odsunutí police sa zároveň odhalí premyslene skrytá „miestnosť“, skrývajúca hračky a iné poklady patriace šesťročnému synovi majiteľa bytu.
 
maly-byt-zariadenie-4

 

Zvyšok bytu bol ponechaný otvorený. Dominantný je veľký jedálenský stôl, s ktorým sa dá vďaka kolieskam jednoducho manipulovať a premiestňovať po byte v závislosti od potrieb majiteľa.

 

Na stene v blízkosti jedálenského stola bol umiestnený stojan, ktorý umožňuje odloženie bicykla vo výške. V prípade, že sa nepoužíva, na stene funguje aj ako dekorácia, no zároveň nezavadzia a nezmenšuje už tak malý priestor bytu.
 
maly-byt-zariadenie-5

 

Na opačnej stene nájdeme malý salónik v blízkosti okien a východu na balkón. Priestor oživujú len decentné nástenné dekorácie, vďaka čomu byt nepôsobí prepchane.

 

maly-byt-zariadenie-6

 

Zdroj: contemporist.com,modelina-architekci.com

 

Mohlo by vás zaujímať:

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať