Poslať na mail

Zaujímavá premena kancelárskych priestorov na luxusný byt. Ako postupovali architekti a s čím si lámali hlavu, to sa dočítate nižšie.

„Skovstné“ priestory pre vytváranie bytovej jednotky. Skutočne veľmi zložitá rekonštrukcia priestorov bývalej kancelárie na luxusný loft.

manhattan_microloft_02

Čo bolo najväčším problémom architektov pri tejto rekonštrukcií? Priestor. Aj keď samotná obytná plocha tohto bytu nie je malá, jednotlivé metre štvorcové sú rozložené do 3 poschodí. Tento fakt skutočne skomplikoval návrhy architektov.

manhattan_microloft_03

No možno práve tento fakt donútil architektov priniesť niečo nové a maximálne kreatívne. A tak využili, každý kúsok priestoru a vzniklo z toho funkčne obývateľné miesto s jedinečnou atmosférou.

manhattan_microloft_04

Rozčlenenie priestoru na spoločenskú časť – 1. platforma, spálňovú časť – 2. platforma a terasu – 3. platforma, maximalizovalo využitie jednotlivých priestorov. Interiér je tak dokonale rozložený a budúcim majiteľom ponúka priestor a požadovaný komfort.

manhattan_microloft_05

Čaro tohto interiéru je práve priestor. Ten tu aj napriek rozloženiu úžitkovej plochy na 3 poschodia stále je. Toto architekti dosiahli práve tým, že nezanedbali ani jednu príležitosť a využili, každú štrbinku. Nakoľko sa v byte nachádzajú 3 poschodia, máme tu niekoľko schodov a samozrejme schody sú najlepším riešením pre úložný priestor.

manhattan_microloft_06

Konkrétne v tomto prípade schody zohrali hlavú rolu. Schody sú jednoduché, no skutočne využité.

manhattan_microloft_07

Celý byt je krásne presvetlený a to nie len vďaka veľkým oknám vo vrchenj časti stavby. Zabezpečila to aj farba omietok a doplnkov interiéru.

manhattan_microloft_09

Možno práve táto stavba Vás inšpirovala k niečomu zaujímavému, no nie ste si istý, či sú vaše plány reálne a zhotoviteľné. Poraďte sa s odborníkmi, ktorí Vám vedia zhotoviť reálny model Vášho návrhu a tak posunúť hranice Vašej fantázie.

Zdroj: http://www.huhmagazine.co.uk/6282/the-manhattan-micro-loft

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať