Poslať na mail

Veľa z nás si pod pojmom mobilný dom predstaví niečo tuctové a neatraktívne. Mobilný dom, ktorý vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch sa však na míle ďaleko odlišuje od toho, na čo sme zvyknutí. Presvedčte sa sami.

 

nizkoenergeticky-dom-uk-2

 

Dizajnové štúdio PAD Studio odpovedalo na požiadavky majiteľov do bodky. Ich predstavou bolo vytvoriť obydlie s veľmi nízkou energetickou náročnosťou, plné prirodzeného svetla a s veľmi silným prepojením s prírodou. Najdôležitejšou podmienkou bolo aby sa dom čo najviac odlišoval od klasických mobilných domov spomínaných vyššie, a to výzorom aj spôsobom života v ňom.

 

Mobilný dom sa nachádza na čistinke v anglických lesoch, kde dokonale zapadá. Fasáda je tvorená panelmi z tmavého gaštanového dreva. Vo vnútri taktiež dominuje drevo, tentokrát v kontrastných svetlých farbách. K dispozícii je priestranná obývacia izba so vstavanými skrinkami, hneď za rohom sa nachádza jedáleň s kuchyňou. Celý priestor je vyhrievaný malou pieckou, stojacim medzi obývacou izbou a jedálňou. Len kúsok od jedálne nájdete malú vonkajšiu terasu, ktorú dotvárajú kvetináče a záhradné posedenie.

 

nizkoenergeticky-dom-uk-3

 

nizkoenergeticky-dom-uk-4

 

Kuchyňa bola vystavaná do tvaru písmena U, čo umožňuje vytvorenie dostatočne veľkého pracovného priestoru. Úložný priestor je tvorený z časti otvorenými a z časti uzavretými policami nad linkou.
 
nizkoenergeticky-dom-uk-6

 

Na ďalšiu drevenú terasku s posedením sa dostanete preskleným prechodom z pracovného kútika. V jeho priestore nesmie chýbať dostatok úložného priestoru a pohovka určená na krátky relax počas práce.

 

nizkoenergeticky-dom-uk-7

 

Rozmerné okná, ktoré sa nachádzame po celom dome zabezpečujú maximálne presvetlenie priestoru prirodzeným svetlom zo slnka, čo bolo jednou z podmienok majiteľov.

 

nizkoenergeticky-dom-uk-8

 

Spálňa je tak ako aj zvyšok domu len jednoducho zariadená a opäť prevažujú svetlé farby. Vďaka strategicky umiestneným oknám si majitelia môžu zo spálne vychutnávať krásny výhľad na okolitú prírodu.

 

nizkoenergeticky-dom-uk-9

 

V kúpeľni dominuje jednoduché veľké zrkadlo zasadené do steny, vďaka čomu vznikla rímsa určená na odkladanie, napríklad, kozmetických prípravkov. Dostatok prirodzeného svetla tentokrát zabezpečuje zaujímavo riešený svetlík.

 

nizkoenergeticky-dom-uk-10

 

Zdroj: contemporist.com

 

Mohlo by vás zaujímať:

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať