Poslať na mail

Farby, ktoré využijeme v svojej domácnosti nás ovplyvňujú vizuálne aj emocionálne. Z tohto dôvodu ich výber určite netreba podceniť, venujte mu dostatok času a pozornosti. Obklady a dlažby sú jedným z prvkov, ktoré dokážu dodať farebný akcent miestnostiam ako kuchyňa, kúpeľňa či predsieň. Zároveň svojim pútavým prevedením môžu fungovať ako pekný dekoračný prvok. Aké sú farebné a vzorové trendy pre rok 2016?

 

Farby roku 2016

V módnom priemysle sa štýl a farebné trendy menia zo sezóny na sezónu. Rovnaké trendy sa postupne prenášajú  do ostatných oblastí, medzi inými aj  do interiérového dizajnu. Každoročne sa precíznym výberom určí farba, ktorá je pre nasledujúci rok tou naj. V minulom roku to bola marsala, pre tento rok sú najvýraznejšími až dve farby a to rose quartz (farba ružového kremeňa) a serenity blue (studená svetlá modrá). Tieto jemne pastelové farby prinesú do každej miestnosti pokoj a harmóniu.

 

obklady-dlazby-trendy-8 obklady-dlazby-trendy-7

 

V odtieňoch sivej

Obklady a dlažby vo všetkých odtieňoch sivej budú populárne aj naďalej v roku 2016. Nezamerajte sa len na jeden vybraný odtieň. Skombinujte hneď niekoľko a nebojte sa ani jemných vzorov. Podlahy aj steny dostanú nový, pútavejší a veľmi moderný vzhľad.

 

obklady-dlazby-trendy-4

 

Farby inšpirované prírodou

Mramor je už dlhé roky často využívaným a obľúbeným materiálom. Veľmi aktuálne sú aj obklady a dlažby imitujúce kameň, drevo alebo betón. Tieto farby sú nadčasové a aj po niekoľkých rokoch budú vyzerať rovnako štýlovo ako dnes. Ak sa bojíte tmavších farieb, miestnosť oživíte doplnkami v svetlých odtieňoch či využitím zelene.

 

obklady-dlazby-trendy-5

 

Jemné pastelové farby

Obklady a dlažby v jemných neutrálnych a pastelových farbách sa stali už v minulých rokoch veľmi populárnymi. Tento nastolený trend bude aj v tomto roku naďalej pokračovať. Pastelové farby sa odporúčajú prepojiť s obkladačkami rôznych geometrických tvarov. Takéto spojenie vytvorí jedinečný a moderný vzhľad, či už v kúpeľni alebo kuchyni.

 

obklady-dlazby-trendy-3

 

obklady-dlazby-trendy-6

 

Minimalistická čierna a biela

Ak ste zástancom hesla v jednoduchosti je krása a máte radi sofistikovaný minimalizmus tento trend je určený práve pre vás! Jednoduché elegantné čierne či biele obklady a dlažby si vo vašej domácnosti nájdu svoje miesto. Aj pri takomto výbere farieb máte nekonečné možnosti prevedenia. Experimentujte napríklad s tvarom obkladov alebo s ich povrchovou úpravou – matnou či lesklou, výsledok bude vždy originálny.

 

obklady-dlazby-trendy-1

 

obklady-dlazby-trendy-2

 

Zdroj: doityourself.com

 

Mohlo by vás zaujímať: 

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať