Poslať na mail

Predstavujeme vám ďalší príklad toho, že aj na minimálnej ploche je možné vytvoriť kvalitný a funkčný priestor pre plnohodnotné bývanie! Za celým projektom stoja šikovní architekti zo španielskeho štúdia PKMN Architectures. Ak sa vám tento názov zdá povedomý, nemýlite sa! V minulosti sme už písali o veľmi podobnom a rovnako dobre premyslenom návrhu z dielne spomenutého štúdia, o ktorom si prečítate tu.

 

Pre architektonické štúdio PKMN Architectures je typické práve to, že ponúka mobilné riešenia pre absolútne funkčné a komfortné bývanie aj v minimálnych priestoroch. Jeho pracovníci sú známi najmä tým, že menia klasický, zaužívaný koncept usporiadania prvkov v miestnosti, ktorý sa mení podľa potreby, a to len jednoduchými gestami či pohybmi. Cieľom je plnohodnotne využiť každý jeden centimeter priestoru domu, a tak zvýšiť jeho hodnotu a zároveň maximalizovať príležitosti pre využitie miesta v domácnosti.

 

Malý apartmán patrí manželom Stelle a Michaelovi, korí žijú spolu so svojimi dvoma malými deťmi priamo v centre Madridu. Stella pochádza z Kolumbie a Michael je pôvodom Angličan, preto často prijímajú rodinné návštevy prichádzajúce z diaľky, ktoré musia vždy na pár dní ubytovať. Ich byt im však aj napriek rozlohe ponúka presne taký priestor, aký potrebujú. Hlavná miestnosť sa tak podľa potreby mení na spálňu, hosťovskú izbu, pracovňu, jedáleň a samozrejme priestor na hranie pre deti. Stačí len pár pohybov!

 

projekt-domu-madrid-2

 

projekt-domu-madrid

 

projekt-domu-madrid-3

 

Majiteľka Stella si bývanie v takto usporiadanom priestore doslova užíva, čo dokazuje aj jej vyjadrenie. Už dlhšie totiž s rodinou uvažovali o tom, že potrebujú aspoň o jednu miestnosť viac. Žiadne klasické riešenie však neprichádzalo do úvahy. Pre mobilné usporiadanie bytu sa rozhodla potom, čo vzhliadla video od PKMN Architectures. Architekti jej následne povedali, že bude stačiť len jedna jediná posuvná stena, čím vznikne potrebný priestor. Stella bola s výsledkom naozaj nadšená. Posuvná stena predstavovala presne také komfortné riešenie, ktoré s manželom hľadali. Vďaka variabilite priestoru sú schopní ubytovať časté návštevy priateľov a rodiny, poskytnúť deťom miesto na hranie, vytvoriť obývací priestor, jedáleň, pracovný kútik pre Michaela a v neposlednom rade množstvo úložného priestoru. Stačí len stlačiť spínač.

 

Chcete vidieť ako to funguje? Pozrite si nasledujúce video!


 

Zdroj: PKMN Architectures

 

Mohlo by vás zaujímať:

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať