Poslať na mail

Tento dom postavený v blízkosti amerického mesta Marble Falls bol navrhnutý tak, aby svojim majiteľom poskytol ten najlepší výhľad na krásy okolitého jazera. Majitelia si tak, vďaka vydarenej spolupráci s kreatívnymi architektmi zo štúdia Lake Flato, dnes môžu dopriať chvíle relaxu v bezprostrednej blízkosti vody. Tento projekt však nie je ich jediným. Štúdio Lake Flato sa totiž zaoberá práve navrhovaním projektov domov v lokalitách v blízkosti jazier s cieľom vytvoriť priestor na bývanie, ktorý svojich obyvateľov zblíži s okolitou prírodou. Tak čo, zatúžili ste aj vy po troche dovolenkovej atmosféry priamo u vás doma? Inšpirujte sa.

 

Konštrukcia tohto unikátneho domu sa ťahá do výšky, až tesne nad hranicu lesa, čo majiteľom  poskytuje takmer 180° výhľad na jazero pred sebou.
projekt-domu-pri-jazere-1

 

Dominantou víkendového domu sú nepochybne veľké steny z okien, umiestnené strategicky tak, aby ponúkli čo najlepší výhľad na vodu, a tiež rozsiahla terasa, ktorá slúži na relaxáciu počas horúcich letných dní.

 

projekt-domu-pri-jazere-5

projekt-domu-pri-jazere-4

 

Obytné priestory sa nachádzajú na najvyšších poschodiach domu.

 

V interiéri prevažuje svetlé drevo a biela farba.

 

projekt-domu-pri-jazere-2

 

Okná siahajúce od podlahy až po strop poskytujú dostatok prirodzeného svetla v spojenom priestore na najvyššom poschodí, zahrňujúcom obývaciu izbu, jedáleň a kuchynský kút.

 

Obývačke dominuje krb v centre miestnosti a samozrejme dokonalý výhľad.

 

projekt-domu-pri-jazere-6

 

K dispozícii sú štyri samostatné spálne nachádzajúce sa na dvoch nižších poschodiach. Súčasťou jednej z nich je malý balkón, ktorý je orientovaný do opačnej strany od jazera.

 

projekt-domu-pri-jazere-3

projekt-domu-pri-jazere-7

projekt-domu-pri-jazere-8

 

Napriek svojej priehľadnej konštrukcii, dom poskytuje svojim obyvateľom dostatočné súkromie vďaka okolitému lesíku.

 

Zdroj: contemporist.com, lakeflato.com

 

Mohlo by vás  zaujímať:

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať