Poslať na mail

Projekt domu navrhnutý pre mladú rodinu zo Sydney už na prvý pohľad spĺňa hlavné požiadavky svojich obyvateľov – mohutnosť, robustnosť a odolnosť. Jedinečnosť mu tiež dodáva využitie prvkov  pripomínajúcich architektúru starej stodoly, ktoré sa miešajú s tými modernými a vytvárajú tak príjemný kontrast. Čím vás ešte prekvapí?

 

projekt-domu-sydney-1

 

Pri konštrukcii domu si dizajnéri dali záležať aj na výbere tých správnych materiálov.  Druhú šancu na život dostali okrem iného aj staré recyklované drevené dosky, tehly či mosadzné prvky.

 

Inšpiráciu k realizácii netradičného dreveného obloženia domu čerpali majitelia z fotografií zobrazujúcich tradičnú japonskú architektúru. Vzhľad domu však vo veľkej miere ovplyvňuje aj už spomenutá architektúra starých stodôl, ktorej dosah cítiť hneď vo viacerých častiach domu.

 

projekt-domu-sydney-3

 

Obývacia izba, jedáleň aj kuchyňa zdieľajú spoločný priestor na prízemí domu, ktorý sa otvára do dvora. Práve plynulý prechod medzi interiérom a exteriérom je typickým prvkom v austrálskych domácnostiach.

 

projekt-domu-sydney-8

 

projekt-domu-sydney-5

 

Veľké okná v obývacej izbe zabezpečujú dostatok prirodzeného svetla po celý deň, no v prípade potreby je možné ich zastrieť závesmi a hlavne v horúcich slnečných dňoch zmierniť teplotu vo vnútri domu.

projekt-domu-sydney-6

 

Prechod do upravenej záhrady zabezpečujú presklené posuvné dvere na úrovni jedálenského kútu. Vo dvore je k dispozícii priestor na grilovanie a varenie.

 

Pracovný kút bol navrhnutý tak aby bol zabezpečený dostatočne veľký priestor pre využívanie dvoma osobami naraz.

 

projekt-domu-sydney-7

 

Na poschodí sa nachádza salónik, kde môžete vidieť využité prvky stodoly – obnažené trámy, masívne posuvné dvere, šikmé stropy a svetlíky, ktoré do priestoru privádzajú prirodzené svetlo.

 

projekt-domu-sydney-9

 

projekt-domu-sydney-10

 

Kúpeľni dominuje jasná biela farba v kombinácii s čiernymi a mosadznými prvkami.

 

projekt-domu-sydney-11

Zdroj: contemporist.com, coarchitecture.com, robertplumbproject.com

Mohlo by vás zaujímať:

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať