Poslať na mail

Domček s výstižným názvom Minim House bol navrhnutý tak, aby vďaka šikovným riešeniam predčil klasické mobilné mini domy. Dizajnérom trvalo viac než sedem mesiacov, kým sa im podarilo do projektu zakomponovať všetky požiadavky a pripomienky majiteľov takýchto domčekov a už v blízkej budúcnosti si bude môcť každý so záujmom o tento druh bývania zakúpiť kompletné plány domu. Pozrite sa na to, čo Minim House ponúka…

 

projekt-domu-mini-9

 

Domček s rozlohou len necelých 20 m2 obsahuje všetko čo budete potrebovať. Malú kuchynku, obývaciu izbu, pracovný priestor, spálňu aj kúpeľňu.

 

projekt-domu-mini-2

 

Po tom čo vojdete do domu, na pravej strane objavíte neveľkú, no funkčnú kuchynku. Veľké okná napĺňajú interiér dostatkom prirodzeného svetla, takže priestor pôsobí o čosi väčší, než v skutočnosti je, čo je pri projektoch mini domov viac než vítané. V takto malom priestore musí byť všetko dokonale premyslené a každá vec musí mať svoje miesto. To sa dizajnérom v tomto prípade určite podarilo. Napríklad v kuchyni je možné prekryť varnú dosku krytom, čím majitelia získajú viac miesta pre prípravu jedla.

projekt-domu-mini-4

 

projekt-domu-mini-3

 

V obývacej izbe je možné ľubovoľne pohybovať so stolom, takže poslúži na rôzne účely. Môže byť použitý ako pracovný či jedálensky stôl, konferenčný stolík alebo bar. Zastrčený v rohu sa nachádza pracovný kútik, v tomto konkrétnom prípade využitý ako malé hudobné štúdio.

 

projekt-domu-mini-5

 

Klasickým riešením v malých priestoroch sú vyvýšené postele. Tu je posteľ skrytá priamo pod pracovným priestorom, a tak môže byť vždy jednoducho vyrolovaná.

 

projekt-domu-mini-6

 

Veľké okno vedľa vstupných dverí slúži tiež na zavesenie premietacieho plátna, ktoré navyše slúži ako tienenie. K dispozícii je malý LED projektor upevnený vedľa knižnice nad sedačkou.

 

projekt-domu-mini-7

 

Gauč slúži hneď niekoľkým účelom. Využiť sa dá ako posteľ pre hostí, úložný priestor a zároveň ukrýva nádrž s dažďovou vodou, ktorá sa po prefiltrovaní využíva na sprchovanie.

 

projekt-domu-mini-8

 

Zdroj: minimhomes.com, contemporist.com

 

Mohlo by vás zaujímať:

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať