Poslať na mail

Chcete zrekonštruovať starý plot? Ako na to? Ak výška betónového múrika je 60 cm – 50 cm základ, 30 cm šírka. Na tento múrik chceme nabetónovať stĺpiky z debniacich tvárnic. Ako výstuhu plánujeme použiť stĺpiky zo starého železného plota, ktorý je na betónovom múriku. Múrik nie je odizolovaný, no drží už 40 rokov. Je potrebné odizolovať nebetónové stĺpiky? Ako povrchovú úpravu chceme použiť sieťku, lepidlo a fasádnu omietku. Nebude sa odlupovať? Vzhľadom na to, že múrik nie je odizolovaný? Medzi stĺpikmi bude navarená plotová výplň 140 * 230 cm.

Nie je potrebné odizolovať stĺpiky, ktoré sa budú nabetónovať na jestvujúci múrik v tom prípade, že dosiaľ nikdy nevystúpila vzlínajúca vhkosť z pôdy na hornú časť múrika.

Ale keďže samotný múrik nie je odizolovaný od vlhkosti z pôdy, v ktorej je múrik osadený, nie je možné zaručiť, že po nanesení povrchovej úpravy vrátane fasádnej omietky naň sa nebude tento nový povrch odlupovať. Použitie najvhodnejšieho typu fasádnej omietky skonzultuje priamo s jej výrobcom. On Vám poradí tú najlepšiu variatnu.

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať