Poslať na mail

Ak ste sa rozhodli predať váš dom, vaše kutilské schopnosti sa vám skutočne zídu. Správna renovácia tých správnych častí je to, čo potrebujete. Prinášame vám zopár tipov na úpravy v dome, ktoré nielen prinesú radosť vašej kutilskej duši, ale tiež výrazne zvýšia hodnotu vášho domu. Ako viete, predáva najmä dojem a kupujete očami. Preto zvážte také upravy domu, ktoré apelujú najmä na vizuálnu a pocitovú stránku veci.

Renovácia kúpelne: istota zvýšenia hodnoty vašej nehnuteľnosti

Kúpelňa je niečo, s čím sa dokáže stotožniť takmer každá žena. Tiež je to jedna z prvých vecí, ktorú na potenciálnej nehnuteľnosti hodnotí. Preto sa sústreďte na také úpravy, aby kúpeľňa vyzerala tip-top. Nepotrebujete zrovna minúť „majlant“. Stačí, ak vymeníte sprchovú hlavicu alebo ju dobre vyčistíte od vodného kameňa. To isté urobte s vodovodnými kohútikmi. Čerstvo vymaľujte. Manuálne zručnejší pridajte ozdobné obvodové lišty. Ak máte na renováciu viac peňazí, pridajte trendy zrkadlo a skrinky. Ak sa trafíte do vkusu pani kupujúcej, máte vyhraté. Bude vám tolerovať mnoho nedostatkov inde, ak budú kúpelňa to, čo chce. Takže sa s kúpelňou vyhrajte. Možností sú kvantá – od výmeny svietidiel po malé šik drobnosti. Tak do toho.

Upravte záhradu

Pamätajte, že záhrada a vstup sú prvými časťami domu, s ktorými sa potenciálny kupujúci stretne. Takže sa posnažte, aby vyzerali úžasne. Úpravy veľa nestoja. Urobte pekné dláždené chodník, resp. zámkovú dlažbu tam, kde sa to hodí. Upravte trávniky. Vysaďte ozdobné dreviny a kvety. Nezabudnite ani na také drobnosti ako pekná poštová schránka či vymaľovaný plot. Neexistuje druhá šanca urobiť prvý dojem.

 

Renovácia a upgrade vašej kuchyne

Nákupné rozhodnutie je emociálne rozhodnutie. A hoci platí väčšinou muž, rozhoduje žena. Kuchyňa – to je jej priestor. Takže kuchyňa musí vyzerať čisto. Musí sa v nej dať jednoducho pohybovať. Musí byť ergonomická. Prinajmenšom ju vymaľujte. Kuchyňa sa varením špiní, takže sa so znečistením popasujte a hneď sa zvýši cena vášho domu. Samozrejmosťou je vyšpárovanie všetkých dier, odstránenie prípadných plesní a vyčistenie sporáku a digestora. Ak máte viac peňazí, zainvestujte do novej kuchynskej linky. Nemusí byť tá najdrahšia, no nové je nové. Každá kupujúca to ocení.

Technické vychytávky urobia s cenou zázraky

Niekedy nie je potrebná veľká renovácia, no ak môžete, zabezpečte technológie, ktoré ukazujú, že idete s dobou. Takže samozrejmosťou sú programovateľné termostaty, úsporné svietidlá, bezpečnostné systémy a zámky. Taký videovrátnik vie zvýšiť hodnotu vašej nehnuteľnosti aj o 5 percent. Popozerajte sa na internete a zistite, ktoré vychytávky sa vám hodia. Ak potenciálneho kupujúceho prekvapíte technologickými novinkami, máte nádej na skutočne dobrú predajnú cenu.

 

Krb je magnet na peniaze

Hoci všetci máme radi technológie a vychytávky, v každom človeku je kus pračloveka, ktorý sa pozeral po love do ohňa. Na krb chytíte takmer každú kupujúcu – stačí jej vykresliť krásne večery plné romantiky pri pukotajúcom krbe. Ak máte problém s tým, že nemôžete zasahovať do strechy, aby ste vybudovali komín, skúste biokrb. Keď uvidí kupujúca, že v priestore je krásny plápolajúci plameň, zabudne na cenové vyjednávanie a nechá sa unášať romantikou. A vy máte vyhraté.

 

Pamätajte, že nie je až také ťažké zvýšiť hodnotu vášho domu pred predajom. Správna renovácia nemusí stáť veľa a ten rozdiel, ktorý dosiahnete, sa rozhodne vyplatí. A ak vám tieto rady nestačia, stačí pobrowsovať po internete, kde je kopec užitočných nápadov. Tak do renovovania, priatelia.

 

Zdroje: www.doityourself.com

 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Ako zvýšiť hodnotu vášho domu pred predajom

Čo všetko zvážiť pred rekonštrukciou starého domu

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať