Poslať na mail

Opäť sa koná celoštátna súťaž Stavba roka 2013. Ak ste aj vy stavbár, architekt, či projektant, môžete byť zapojený. Ak nie ste zapojený stále môžete sledovať priebeh danej súťaže. Kedy a kde sa budú udeľovať ocenenia. To sa dočítate nižšie.

Organizátorom prestížnej súťaže realizovaných stavieb na Slovensku je Združenie pre rozvoj slovenskej architektúry a stavebníctva – ABF Slovakia. Súťaž je vyhlásená pre všetky stavebné diela – BUDOVY, INŽINIERSKE STAVBY (novostavby, rekonštrukcie, obnovy).

V krátkosti si predstavíme pár stavieb z TOP 10 stavieb. Možno Vás nejaká stavba inšpiruje a do budúceho ročníka sa zapojíte aj vy.

Kaštieľ Snina (Foto: Bc. Lukáš Katuščák)

AUPARK KOŠICE (Foto: Milan Jursa)

Revitalizácia námestia obce Ladomerská Vieska, časť Ladomer (Foto: Ing. arch. Pavel Henč)

Združenie teší, že táto súťaž oslovila počas jej existencie aj menej známe stavebné firmy, či menej známych architektov, projektantov a v neposlednom rade i stavebníkov či developerov. Mnohí z nich, a nielen tí ocenení, ale prezentovaní touto súťažou, patria dnes k významným „hráčom“ na slovenskom stavebnom trhu.

Slávnostné odovzdávanie cien Stavba roka 2013 sa uskutoční 21.11.2013 (štvrtok) o 18.30 v bratislavskom Mestskom DPOH. Taktiež si môžete pozrieť televízny záznam 30.11.2013 (sobota) o 20.05 na TV :2.

Ak sa chcete dočítať viac o danej súťaži, alebo zapojených stavbách, čítajte tu.

Zdroj: http://stavbaroka.eu/

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať