Poslať na mail

Pre milovníkov špičkového dizajnu a inovatívnych riešení interiéru prinášame inšpiráciu z centra svetového dizajnu – slnečného Talianska. Spoločnosť „3D surface“ predstavila kolekciu 13 základných vzorov – dekoratívnych panelov, ktoré sú odpoveďou dizajnérov na strohú plochosť klasických rovných stien. Vznikla tak zaujímavá kolekcia, ktorá právom vyráža dych.

Autorská trojica dizajnérov, Romano Zenoni, Alessandro a Stefano Fazzuoli priniesla nový pohľad na finálnu úpravu stien – v ich ponímaní majú steny „na viac“, ako len na klasickú stierku či rôzne farebné odtiene bežných náterov. Po sérii technologických skúšok predstavili kolekciu „Surface of art“ – dekoratívnych panelov vyrobených zo špeciálnej vystuženej zmesi na báze cementu, ktorá je následne povrchovo upravená tak, aby sa dosiahla potrebná odolnosť a  ľahká udržiavateľnosť.  Dekoratívne panely sú k dispozícii  v dvoch materiálových prevedeniach s rôznymi vlastnosťami –  v závislosti od toho, či panely plánujete osadiť na steny v interiéri alebo exteriéri.

steny_1

Dekoratívne panely sú realizované priemyselne a dosahuje sa tak vysoká kvalita jednotlivých odliatkov. Vďaka svojim rozmerom je manipulácia s panelmi veľmi jednoduchá a pri samotnom osadení panelov na stenu sa práca s nimi podobá na štandardné osadenie obkladov – panely sa na stenu upevňujú lepením. V prípade, že panely sú osádzané vo výške nad 150cm, respektive rátate s vytvorením väčších dekoračných plôch, odporúča sa aj ich mechanické upevnenie. Na vytmelenie špár sa používa špeciálny keramický tmel, ktorý prebrúsite šmirgľovým papierom a odstránite vzniknuté nerovnosti. Finálny povrch je tak pripravený na finálnu úpravu – môžete ho tónovať do rôznych farieb.

steny_2

Reliéfnosť stien vytvára zaujímavú, nikdy nekončiacu sa hru svetla a tieňa, ktorá je vždy iná, v závislosti od zdroja svetla. Interiér tak nadobúda príjemnú, mäkkú reliéfnosť počas denného svetla, no zároveň odkrýva svoju výraznejšiu „tvár“ s umelým osvetlením počas dlhých večerov.

steny_3

Autori tejto kolekcie v súčasnosti ponúkajú rôznorodé geometrické vzory či motívy inšpirované prírodou a ukazujú, že je len na kreativite investora či architekta, ako dokážu kombinovať štruktúru panelov, zvolenú farbu a samotný priestor do jednotného celku, ktorý lahodí oku a pozdvihuje charakter celkového interiéru. Daná kolekcia však nie je jedinou možnosťou, ako získať individualizované a kreatívne 3D riešenie. V prípade, že túžite po niečom originálnom a len vašom, spoločnosť 3D surface ponúka aj výrobu špeciálnych štruktúr podľa požiadaviek zákazníka.

steny_4

Talianska kolekcia „Surface of art“ sa stáva výnimočným zmyslovým zážitkom pre každého, kto vie oceniť netradičné riešenia, ktoré pozdvihujú kvalitu interiéru do nových dimenzií.

Zdroj: urbaninvest.com

Foto: Designmagazin

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať