Poslať na mail

Možno si aj vy ešte pamätáte časy, keď sa domácnosti 80. rokov pýšili „štýlovými“ tapetami interiérov, ktoré prinášali do studených panelákových bytov  horúce karibské slnko, palmy a šumenie mora. A možno ste patrili medzi tých, ktorí by tento štýl neoznačili ako šálku svojej kávy.

Verte, že časy minulé sú už dávno preč a v posledných rokoch sa tapety tešia čoraz väčšej popularite. A to skutočne právom. Dobre zvolené fototapety sa totiž môžu stať tým správnym akcentom, poslednou čerešničkou na torte, ktorá dodá priestoru punc originality. A aby bola pre vás dekorácia izby skutočná zábava a nestala sa nočnou morou,  prinášame zopár inšpirácií z realizácií s použitím fototapiet Eazy Wallz.

 V článku o aktuálnych trendoch 2014 sme si povedali, že by ste v tomto roku pri „facelifte“ interiéru nemali zabúdať na kvety a kvetinové motívy  v akýchkoľvek podobách. Pokiaľ máte dosť odvahy na výraznejšiu obmenu vášho domu alebo bytu, nechajte sa inšpirovať použitím fototapiet práve s týmito motívmi.

Oživenie bielej kuchyne

Biela kuchyňa je veľmi obľúbeným variantom  súčasných moderných kuchýň. Biela farba priestor kuchyne vizuálne presvetľuje, čo v konečnom dôsledku spôsobuje, že kuchyňa pôsobí otvorene a  opticky väčším dojmom. Často sa však stáva, že takýto priestor nakoniec vyznieva sterilne. Riešením môže byť farebne výraznejšia fototapeta, napr. s motívom divých makov, ktorá priestor správne oživí , no zároveň  v kombinácii s bielou  farebnosťou samotného zaradenia kuchyne nepôsobí  rušivo.

wall-mural-wallpaper-11

Schodisko plné kvetov

Podobný princíp  kombinácie jednej výraznej fototapety  a čistého, minimalistického interiéru môžete využiť  aj v spoločných priestoroch domu, akým je napríklad schodisko či chodba. Aj na tomto príklade je zrejmé, že tapeta priestor výrazne oživuje a pokiaľ si naozaj dáte záležať na jej umiestnení, môžete sa pohrať aj s vtipnými prepojeniami na existujúce prvky interiéru: v tomto prípade orchidea akoby priamo vyrastala spoza samotnej drevenej nášľapnej plochy schodiska.

wall-mural-wallpaper-28

Snívajte v prírode

Aj vaša spálňa môže byť miestom, ktoré bude ukrývať originálne riešenie centrálnej steny.  Pokiaľ si trúfnete na plné farby fotografie a veľkú plochu polepu, voľte radšej motívy, ktoré vám same osobe navodia príjemnú, relaxačnú atmosféru. Fototapetu kombinujte zásadne s neutrálnymi tónmi postele a všetkých ostatných doplnkov či zariadenia spálne. Len tak dosiahnete potrebnú  harmóniu.

Zdroj: Design Magazín

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať