Poslať na mail

Nemáte dostatok finančných prostriedkov na obrovský pozemok, no chcete bývať v dome a mať svoje súkromie? Tu máte dôkaz o tom, že veľkosť pozemku nerozhoduje. 

Tento unikátne zaujímavý mini domček z dielne architektonického štúdia LineBox sa nachádza v Toronte v Kanade. Jeho názov prezrádza v čom je práve tento domček jedinečný.

mini-house-by-linebox-07

Tento mini dom je prvá stavba tohto typu v danej lokalite. No obyvatelia sú nadšení. Táto stavba bola postavená na základe striktných požiadaviek, nakoľko majiteľ chcel eko stavbu, no zároveň nemohla presianuť cenu klasického bytu. A tak s obmedzeným rozpočtom sa architekti pustili do tvorby priestoru, ktorý nákladovo musel zodpovedať nákladom v byte.

Je samozrejmé, že každý dizajnér a architekt, ktorý pracuje na takomto projekte sa skutočne musí obracať. Veď vyhovieť takýmto podmienkam a neprečerpať rozpočet je takmer nemožné. V tejto situácií bolo nevyhnutné ukázať svoju kreativitu a vynaliezavosť.

Architekt použil lacné, recyklované materiály zo starých domov. Tent krok výrazne ovplyvnil náklady, samozrejme pozitívne. Tento mini dom predsatvuje strohý minimalistický štýl v znamení loftu, no aj tak pôsobí priestranne a otvorene.

Všetky podlahy sú z liatého betónu, steny z betónových tvárnic skombinované so sádrokartonovými doskami v bielej farbe. Prirodzené vetranie a pasívne solárne zisky v zimnom období dokazujú , že dom je tiež šetrný k životnému prostrediu .

 mini-house-by-linebox-06

Viac: http://www.architecturelover.com/2013/03/mini-house-by-linebox/#sthash.sfQTY3Ho.dpuf

Zdroj: http://www.architecturelover.com

Foto: LineBox

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať