Poslať na mail

Vďaka moderným materiálom je v súčasnosti keramická dlažba odolnou a trvácnou voľbou aj pre exteriérové využitie – balkóny či terasy. V nasledujúcich riadkoch sa dočítate o všetkom, čo by ste o nej mali vedieť a nájdete aj niekoľko tipov, ktoré oceníte pri montáži.

 

keramicka-dlazba-exterier-1

 

O keramickej exteriérovej dlažbe

Dlhá životnosť

Použitie dlažby v exteriéri zabezpečí tvrdší a odolnejší povrch napríklad na terasách alebo balkónoch. Práve keramická dlažba je známa pre svoju odolnosť voči poškodeniu, a teda aj pomerne dlhú životnosť. Samozrejme, aby dlažba vydržala čo najdlhšie, netreba zanedbať správne zaobchádzanie s ňou. To zahŕňa dodržanie správneho postupu inštalácie aj pravidelné čistenie pomocou neabrazívnych čistiacich prostriedkov a prostriedkov bez obsahu kyselín.

 

Široká škála prevedení

Dlažba ponúka takmer neobmedzene širokú škálu možností, pokiaľ ide o jej farbu, veľkosť či tvar. Keď príde na rad výber tej správnej dlažby pre vás, určite si nájdete ten správny štýl, ktorý bude odrážať váš charakter a osobné preferencie. Navyše v ponuke exteriérovej dlažby nájdete aj typy s protišmykovou úpravou, ktoré zabezpečia bezpečnosť, mrazuvzdorné dlažby vhodné aj do náročnejších poveternostných podmienok, a tiež špeciálne série dlažieb a obkladačiek v jednom odtieni vďaka ktorým docielite jednotný vzhľad a plynulý prechod medzi interiérom a exteriérom.

 

Jednoduchá údržba

Dlažba si v porovnaní s ostatnými typmi exteriérových podlahových krytín vyžaduje o niečo menšiu údržbu. Dlažba, pokiaľ je správne položená, nevsakuje vodu a nečistoty sa čistia ľahko a rýchlo len použitím mydla a vody, bez zanechania trvalých škvŕn. Pri letných grilovačkách sa tak nemusíte obávať vzniku nepekných mastných fľakov.

 

5 kľúčových krokov k správnej inštalácii dlažby

keramicka-dlazba-exterier
 

1. Používajte len vysoko kvalitné materiály. V tomto prípade nejde len o samotnú dlažbu, ale aj o použité lepidlo či tmel. Hľadajte výrobcu, ktorý ponúka overenú kvalitu.

 

2. Pri montáži vždy postupujte presne podľa pokynov výrobcu a v prípade, že nie ste skúseným domácim kutilom, zavolajte si na pomoc odborníka.

 

3. Nepodceňujte prípravu povrchu. Dlažbu pokladajte vždy len na čistý, suchý, hladký, rovnomerný a súdržný povrch.

 

4. Pri kladení nezabúdajte na dilatačné škáry, ktoré umožnia dlaždiciam rozopínanie a zmršťovanie bez popraskania.

 

5. Neodkladajte údržbu na neskôr. Malé problémy môžu viesť neskôr k väčším, ťažšie odstrániteľným. Preto ak sa objaví problém s jednou dlaždicou, popraskanie alebo uvoľnenie, pustite sa do opravy čo najskôr.

 

Zdroj: familyhandyman.com

 

Mohlo by vás zaujímať:

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať