Poslať na mail

Ak ste obdivovateľom industriálneho štýlu, leštené betónové podlahy sú skvelým spôsobom ako takýto vzhľad v interiéri docieliť. Využitie nájdu naozaj v každej miestnosti, v kuchyni, obývacej izbe, kúpeľni aj v spálni. Presvedčte sa sami!

Kuchyňa a jedáleň

Betónová podlaha v kuchyni neslúži len ako prvok zaujímavý na pohľad. Betón je extrémne odolný materiál a vďaka špeciálnej povrchovej úprave sa veľmi ľahko čistí. S farbou podlahy je tiež možné pracovať. Originálny vzhľad dosiahnete pridaním rôznofarebných pigmentov priamo do betónovej zmesi. Minimalistická sivá má však tiež svoje výhody. Je neutrálna, čo dovoľuje v priebehu rokov meniť zariadenie miestností bez potreby zmeny podlahovej krytiny.

Obývacia izba

Zdá sa vám betón pre použitie v obývačke príliš chladný? Práve v tejto miestnosti máte množstvo možností ako jej vzhľad zútulniť a drsnosť betónu vyvážiť. Použite menšie koberčeky, množstvo dekoratívnych vankúšov alebo mäkké prikrývky.

Kúpeľňa

Betón je mimoriadne vhodný pre použitie v kúpeľni, a to aj vďaka jeho už vyššie spomínaným vlastnostiam. Špeciálna povrchová úprava zabezpečí aj dokonalú odolnosť voči vode a vysokej vlhkosti. Betónové prvky sa odporúčajú kombinovať s prírodnými materiálmi, najmä s drevom, na docielenie moderného a prirodzeného vzhľadu.

Spálňa

V spálni vytvoria leštené betónové podlahy čistý, mierne industriálny vzhľad, ktorý zjemníte pridaním textílií. Prikrývky, vankúše a koberčeky priestor zútulnia. Ak sa ale rozhodnete pre použitie betónovej podlahy v spálni, zvážte investíciu do podlahového kúrenia. Ráno tak začnete bez nepríjemného pocitu chladných nôh.

Zdroj: contemporist.com

Mohlo by vás zaujímať:

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať