Poslať na mail

Ak ste sa rozhodli búrať starú šopu či ste niečo stavali z tehál a ostali vám, určite ich nenechajte ležať len tak ladom. Na tréning karate tiež použite radšej niečo iné. Vaše nepoužité tehly využijete totiž oveľa lepšie a štýlovejšie. Tehla totiž patrí medzi materiál, ktorý sa nám spája so stavbou a naše oči už roky oceňujú jej estetické kvality. Sú bežné stavby,kde sa nepoužije omietka, ale nechá sa odkrytá tehla. Najmä v interiéri to prepožičiava nádych industriálneho, technického a tiež „starých časov“. My po vás samozrejme nechceme, aby ste sa púšťali do projektov, na ktoré je potrebný profesionál. No tehly môžete použiť napríklad na záhradný tehlový chodník. Je to parádne využitie tehál, čo poviete?

tehlovy chodnik stavba

 

Tehlový chodník super vyzerá a ľahko sa udržiava

Akonáhle ho nainštalujete, nepotrebuje prakticky žiadnu dodatočnú opateru. Sem tam ho stačí zamiesť. Nepotrebujete vyspravovať špáry a pukliny ako pri betónovom chodníku. Je to podobné ako pri zámkovej dlažbe, no tu využívate materiál, ktorého by ste sa inak museli s ťažkosťami zbavovať. Ak nejaká tehla praskne, nevadí, vymeníte ju za druhú.

 

Tehlový chodník je lacný

Dokonca aj keď musíte tehly kúpiť nové, nie je to nič prevratné, nič, čo by vás zruinovalo. Navyše tu dobre vyzerajú aj staré tehly, ktoré majú „patinu“. Navyše je s nimi jednoduchá práca, čím vám odpadnú náklady na profesionálov. Je to taká fajn domáca práca, ktorej sa poteší každý kutil.

Tehlovy Chodnik V Meste

Pri tehlovom chodníku máte mnoho dizajnových možností

Môžete použiť jednoduché vzory či komplikované, fantázii sa medze nekladú. Tehla vyzerá super a skvele dopĺňa prostredie. Takže ak máte chuť, čas a materiál, tehlový chodník vám môzeme iba odporučiť.

 

Estetický efekt zvýši hodnotu vášho domu

Tehla jednoducho vyzerá tak, akoby do prostredia patrila. Vyzerá prírodne – často oveľa viac sexi než šedý betón. Prostredie s ňou vyzerá upravenejšie. Samozrejme, betón je nenahraditeľný, čo sa týka konštrukčných vlastností. Ak chcete funkcionalitu a výdrž, je to voľba číslo jedna. Ale ak chcete dizajn a prírodu, tehla môže „zapasovať“ oveľa lepšie. Rozhodne však pekným tehlovým chodníkom zvýšite hodnotu vašej nehnuteľnosti. Bude to vyzerať krajšie, upravenejšie a hlavne „prírodnejšie“. Veľa zábavy s ďalším letným projektom.

Zdroje:
Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať