Poslať na mail

Chata sa nachádza v rekreačnej oblasti Senca, v priamom kontakte s jazerom. Pôvodná dvoj chatka už nespĺňala požiadavky majiteľov a nakoľko sa podarilo získať susedný pozemok, vznikla možnosť riešiť jej rekonštrukciu aj s novou prístavbou.
Nový objekt vznikol na základoch pôvodnej záhradnej chatky, z ktorej sa časť stala súčasťou spodnej podnože. Základnou ideou projektu bolo spolunažívanie na jednom pozemku. Projekt spája päť samostatných obytných jednotiek do jedného celku.

Hmotovo je však dispozícia rozdelená do dvoch objektov, čím vznikol spoločný prekrytý mikrodvor chránený pred slnkom a pohľadmi z vodnej hladiny, slúžiaci pre všetkých spolu chatárov.

Každá jednotka má aj vlastnú terasu. Vertikálny pohyb zabezpečuje jednoduché točité schodisko spájajúce všetky tri podlažia.

Vertikálne je hmota objektu rozdelená na spodnú podnož a horné dva objekty. Podnož spája oba objekty hornej stavby, pričom je materiálovo zjednotená. Horné chatky sú od seba materiálovo odlišné, čím nadväzujú na mierku okolitej zástavby. Prvá chatka má fasádu s titan zinku so stojatou drážkou a druhá má fasádu z cetrisových platní skrutkovaných na drevený rošt.

Projekt pripravili http://www.gutgut.sk/ .

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať