Poslať na mail

Projekt prístavby domu môže pôvodnej stavbe dodať nie len na atraktivite, ale predovšetkým na funkčnosti. V tomto prípade tvorí súčasť prístavby k domčeku v austrálskom Sydney aj netradičná kuchyňa, ktorá prirodzene prepája interiér a exteriér. Projekt navrhla architektonická firma Benn + Penna architecture ocenená viacerými cenami za odborné poradenstvo v oblasti architektúry a interiérového dizajnu, ktorá sa špecializuje na menšie obytné zmeny ale aj návrh nových domov. Pozrite sa, ako si poradili pri nedávnej prístavbe a nechajte sa inšpirovať!

 

pristavba-kuchyne-sydney-1

 

Projekt prístavby domu zahŕňa významné zmeny a dodatky ku kompaktnej terase domu v centre mesta. To však zďaleka nie je všetko. Zmenou prešiel aj zvyšok obytnej časti domu, a teda spálne, kúpeľne, kuchyňa a obývacia izba. Priestor na vytvorenie nových miestností sa našiel nad otvoreným obývacím priestorom, ktorý sa prepája so súkromným terasovým priestorom na oboch stranách domu.

 

Stredom budovy sa ťahá minimalistické schodisko, na ktoré dopadá prirodzené svetlo z veľkého svetlíka.

 

pristavba-kuchyne-sydney-6

 

Konštrukciu a zariadenie domu tvoria prevažne materiály ako drevo, oceľ, tehla, dubový nábytok a podlahová krytina a ďalšie.

 

Asi najzaujímavejšou časťou prístavby domu je kuchyňa navrhnutá tak, aby prirodzene prechádzala z interiéru do exteriéru. Exteriér domu teraz zahŕňa jednoduchú pozdĺžnu lavicu určenú na relaxáciu ako aj vonkajšiu kuchyňu, ktorá nesmie v austrálskej domácnosti v žiadnom prípade chýbať. Po otvorení skladacích dverí sa tak terasa stáva prirodzeným rozšírením kuchyne s jedálenským kútom.

 

pristavba-kuchyne-sydney-3

 

pristavba-kuchyne-sydney-2

 

pristavba-kuchyne-sydney-

 

Zariadenie domu je pomerne minimalistické no funkčné.

 

Zaujímavým prvkom je výrazný obklad v kúpeľni domu, ktorý sa dostáva do kontrastu s inak veľmi jednoduchým zariadením domu.

 

pristavba-kuchyne-sydney-5

 

Spálňa sa dá pomocou skladacích dverí prepojiť s ďalšou teraskou, ktorá tvorí príjemne pôsobiacu relaxačnú zónu domu s posedením.

 

pristavba-kuchyne-sydney-4

 

Zdroj: bennandpenna.com, contemporist.com

 

Mohlo by vás zaujímať:

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať