Poslať na mail

Aj staré veci si občas zaslúžia druhú šancu na život. Austrálskemu architektonickému štúdiu sa podarilo dať pôvodne murovanému bungalovu z roku 1930 súčasný vzhľad a pristaviť novú časť domu tak, aby lepšie vyhovoval potrebám svojich obyvateľov. Niektoré z originálnych prvkov domu boli aj napriek ostatným zmenám zachované, čím vznikol zaujímavý kontrast medzi pôvodným a novým. Presvedčte sa sami.

Pohľad na prednú stranu domu pôsobí stále tradičným dojmom.  Spojenie s modernými prvkami je viditeľné až z dvora. Presklená prístavba s kovovou konštrukciou opticky prepája interiér s rozľahlou záhradou plnou zelene.

Zariadenie interiéru sa nesie v minimalistickom štýle a neutrálnych farbách. Kuchyňa poskytuje dostatok úložného a pracovného miesta, ktorý sa skrýva za sivými posuvnými dverami. Biely ostrov z mramoru vytvára ďalší priestor pre pohodlnú prípravu jedla.

Zo zadnej časti domu je možné vidieť skrz celé prízemie až k vchodovým dverám. Pri pohľade smerom dopredu na vás zapôsobí spojenie materiálov, chladného betónu a svetlého dreva na schodisku. To vedie na poschodie, k ďalším obytným priestorom.

Kontrastné spojenie starého s novým je viditeľné aj v interiéri domu. Obývacej izbe na poschodí dominuje pôvodný tehlový krb. Priestor zjednocuje modrý a sivý pás pozdĺž  stien a skríň, ktorý prechádza z jednej miestnosti do druhej. Biely policový systém nad posteľou poskytuje ešte viac úložného priestoru a miesto na vystavenie menších dekorácií či rodinných fotografií.

Hlavná kúpeľňa je na stenách aj podlahe pokrytá drobnými tyrkysovými dlaždicami, čo vytvára monochromatický vzhľad prerušený len bielou sanitou a veľkým zrkadlom s úložným priestorom. Monochromatický štýl bol zachovaný aj v ďalšej, menšej kúpeľni. Broskyňová dlažby pokračuje aj do práčovne so skriňami, ukrývajúcimi práčku a sušičku, v rovnakej farbe.

Detská izba je zariadená veľmi jednoducho, s dostatkom úložného priestoru. Kúpeľňa prislúchajúca k detskej izbe pokračuje v nastolenom monochromatickom trende, tentokrát v modrej farbe.

Zdroj: contemporist.com

Mohlo by vás zaujímať:

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať