Poslať na mail

Pokračujeme v sérii náučných videí z dielne CRH. Tentokrát sa zameriame na problematiku, ktorú profesionálni stavbári zvládajú bez problémov, no kutilovi, čo si chce na záhrade postaviť malý prístrešok, sa môže veľmi hodiť. Raz vidieť je lepšie ako stokrát počuť, takže si pozrite toto video a budete aj vy vedieť, ako sa správne stavia tehlová stena.

Začíname náradím. Budete potrebovať fúrik, miešačku, murársku šnúru, vodováhu, kladivo, meracie pásmo, murársku lyžicu, gumené kladivo, murársku naberačku a vedro. Ako materiál si pripravte CRH cement Profimalt, žltý piesok, vodu, tehly a klince. Samozrejmosťou sú ochranné pracovné pomôcky, veď bezpečnosť pri práci je najviac. Takže si zadovážte ochranné okuliare, dlhé nohavice, pevnú obuv a ochranné rukavice. A ak je dážď, vietor, či teplota pod 5 stupňov Celzia alebo nad 30, odložte radšej váš projekt na iný deň.

Tak a ideme smelo na projekt. Najprv si určíme veľkosť múrika apodľa neho pripravíme množstvo materiálu. Vymeriame uloženie rohových tehál. Namiešame maltu. Potrebujeme pol vedra vody, 1 vedro CRH cementu Profimalt a 4 vedrá žltého piesku. Do miešačky naliať najskôr vodu, potom Profimalt a nakoniec piesok. Keď je malta vymiešaná, na maltové lôžko usaďte tehlu, ktorú potom vyrovnáte gumovým kladivom. Skontrolujte horizontálnu a vertikálnu os vodováhou a osaďte ostatné rohové tehly. Natiahnite murársku šnúru, pozdĺž ktorej budete ostatné tehly ukladať. Rovnosť steny musíte kontrolovať vodováhou. Na ďalšiu vrstvu naneste opäť maltu a ukladajte tehly.

Stena je nosná v závislosti od počasia po 2 až 5 dňoch. A je to. Práve ste sa naučili, ako sa správne stavia tehlová stena.

Veľa zábavy do vašich stavebných projektov 😀

Zdroje:
Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať