Poslať na mail

Správne omietnuť tehlový múr môže byť problém, ak neviete ako na to. No CRH vám prináša prvé zo série náučných videí, z ktorých sa dozviete všetko, čo potrebujete.

 

Ako omietmut múrik from Jana Feherova on Vimeo.

 

Začíname náradím, ktoré si musíte pripraviť. Zadovážte si fúrik, miešačku, vedro, murársku naberačku, hladidlo, murársku lyžicu a vyrovnávaciu latu. Keď príde na materiál, potrebné zložky sú žltý piesok, voda a to najhlavnejšie cement. My nedáme dopustiť na Profimalt od CRH. Dbajte na bezpečnosť pri práci a preto nezabúdajte na ochranné pomôcky – ochranné okuliare, dlhé nohavice, pevnú obuv a ochranné rukavice. Ak je dážď, vietor, teplota pod 5 či nad 30 stupňov Celzia, odložte radšej váš projekt na iný deň. Ak je všetko ok, môžeme ísť na to.

 

Najprv namiešame maltu. Potrebujete pol vedra vody na 1 vedro cementu Profimalt a 1 vedro žltého piesku. Miešajte, kým to nemá správnu konzistenciu. Hlaďte odspodu smerom nahor a po nahodení uhlaďte zarovnávacou latou. Nebuďte netrpezlivý, omietka bude vyzretá až o 2 až 5 dní v závislosti od počasia.

 

A je to, viete správne omietnuť múrik 😀

Zdroje:
Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať