Poslať na mail

Táto potreba nastáva najmä vtedy, ak kúpite starší dom či byt a predchádzajúci vlastníci boli fajčiari. Smrad z cigariet vás bude prenasledovať všade – obzvlášť ak ste kedysi fajčili a tohto zlozvyku ste sa zbavili. Čo urobiť, aby ste z takéhoto priestoru nepríjemný zápach odstránili?

cigaretový zápach

Odstrániť cigaretový zápach skúste dôkladným vyumývaním všetkého

Cigaretový dym zanecháva za sebou jemný film, ktorý okrem toho, že špiní (predsa len je to dym), tiež nepríjemne zapácha. Takže vám neostáva nič iné, než všetko poriadne vydrhnúť – kuchynskú linku a umývadlá, svetlá či vrtule vetrákov. Použite nejaké priemyselné čistidlo zo supermarketu.

 

Všetko na čom je zápach a môžete sa toho zbaviť, vyhoďte to

Takže koberec, ktorý v dome či byte zanechali starí majitelia, bez milosti vyhoďte. Je nasiaknutý cigaretovým zápachom skrz naskrz. Čo sa nedá vyhodiť, napríklad poťahy, to pekne vydrhnite čistiacim prípravkom. Často meňte vodu. Dajte si pozor, aby ste dobre vydrhli aj zle prístupné časti.

odstrániť cigaretový dym

Vymaľujte

Steny oškrabte, použite dobrú penetráciu – poraďte sa v špecializovanej predajni, čo je dobré na cigaretový zápach – a nanovo vystierkujte. Následne interiér opäť vymaľujte. Pamätajte, že dym sa rád usadzuje na stenách, takže vymaľujte poriadne a radšej použite viac vrstiev. Tým sa akékoľvek zvyšky dymu uchovajú pod spodnejšími vrstvami a dym vás už nebude otravovať.

 

Vetrajte a použite osvedčené prípravky

Dobre proti cigaretovému dymu pôsobí citrónová šťava. Urobte si zmes citrónovej šťavy a vody a postriekajte touto zmesou okolie. Tiež rozmiestnite po priestore mletú či zrnkovú kávu. Táto tiež dobre pohlcuje pachy. Dobre a pravidelne vetrajte. V extrémnych prípadoch budete musieť prečistiť aj komín či prieduchy, ktoré v dome máte.

 

Ak sa teda rozhodujete, že kúpite nejaký starší dom či byt, dobre si ho obhliadnite, a majte „nos otvorený“. Zbaviť sa totižto zápachu od cigariet, ktorý vám tam nechali bývalí majitelia, totiž zďaleka nemusí byť taká brnkačka, ako by sa to na prvý pohľad zdalo.

 

Zdroje:
Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať