Poslať na mail

Betónové potery Floorpact sú vlastne veľmi tekuté betóny, ktoré sú významné svojou samonivelačnou schopnosťou. Ich tekutosť zaručuje výrazne lepšiu rovinnosť poteru – majú dokonalú schopnosť vyrovnávať vzniknuté nerovnosti v podlahe. Vďaka svojej masívnosti poskytujú nielen zvýšený akustický útlm, odolnosť proti vode a vlhkosti, ale majú aj takmer neobmedzenú životnosť.
[betonix]Plánujete v dome podlahové kúrenie? Pri podlahovom vykurovaní je dôležité, aby materiál použitý na zaliatie rúrok spĺňal tepelné kritérium.
Dôležitým faktorom je odstránenie vzduchových bublín, ktoré by mohli pôsobiť ako izolátor a zabraňovali by dokonalému prestupu tepla z vyhrievacích trubíc do podlahy.[/betonix]

Vďaka Floorpactu je zabezpečený plynulý prestup tepla a dokonalé obalenie úrok podlahového vykurovania. Nižšie zaťaženie stropnej konštrukcie je zároveň veľkou výhodou najmä pri rekonštrukciách podláh v starších domoch. Pochôdznosť Floorpactu už po 24 hodinách od realizácie a možnosť použitia aj vo vlhkom prostredí im zaručuje nezanedbateľnú výhodu oproti anhydridným poterom. Optimálne teplotné podmienky pri uložení betónových poterov sú asi 20 ºC, minimálna teplota ako pri klasickom betóne 5 ºC. Ak nemáte prax v betónovaní, prenechajte radšej betonáž poteru skúsenej podlahárskej firme, ktorá si Floorpact objedná priamo na betonárni.


Čítajte tiež:

 

Pohľadový betón
Vláknami vystužený betón Steelpact
Farebný betón Artbetón

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať