Poslať na mail

Na začiatku bolo krásne okrúhle výročie – 10 rokov značkových balených cementov CRH. Ako ho však dôstojne osláviť? Jednoducho tým, že vytvoríme komfortné bývanie práve s použitím prvotriednych stavebných materiálov CRH. A tak sa zrodil CRHouse.

Za projektom CRHouse stáli architekti zo štúdia APEX A. Architekti navrhli na obytnej ploche necelých 80m2 komfortné a moderné bývanie pre celú rodinu. Hoci ide o rozmerovo relatívne malý priestor, kreativita tvorcov spôsobila, že každá časť priestoru je efektívne využitá, nič však nepôsobí ani stiesnene, ani prekombinovane.

crhouse interiér

Ako sa na celom projekte podieľa CRH? CRH ako líder v betónoch a cementoch poskytuje kvalitné stavebné materiály – cement, betón, kamenivo. Celý plášť domu bude vytvorený z betónu, ako aj nosné steny, ktoré budú z betónových tvárnic. Pri streche máte na výber – buď bude vytvorená z drenážneho betónu, alebo štandardne z betónovej krytiny. Na betón sa nezabúda ani v interiéri, kde je dizajn tvorený kombináciou pohľadového betónu a dreva. Výsledkom je krásny harmonický celok a čisté jednoduché línie.

crhouse použitie betónu

Projekt CRHouse iba podčiarkuje známy fakt, že betón nie je len o skvelých stavebných vlastnostiach, ale tiež o úžasných dizajnových možnostiach. V kombinácii s drevom vám takto môže vyjsť útulné bývanie, ktoré vám budú závidieť aj duše s mimoriadnym estetickým cítením.

crhouse pohľad

Zdroje:
Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať