Poslať na mail

Je možné naniesť na dvere zo sololitu silikátovú (akrilátovú) omietku, pričom hrúbka zrna je 1,5 mm? Konkrétne ide o balkónové dvere, ktoré by mali byť upravené do farby a štruktúry fasády celého domu. Je to možné a aký postup pri tejto úpráve zvoliť?

Povrchová úprava sololitu je samozrejme možná. Dôležité však je, aby povrch sololitu bol upravený tak, aby bolo možné naň natrieť penetračný náter, ktorý zabezpečí vyššiu priliehavosť omietky k povrchu dverí.

1. Zdrsnenie povrchu sololitových dverí

Ak je povrch dverí natretý, alebo inak upravený, je nutné ho zdrsniť. Najlepšie je použitie brusného papiera. Potom povrch očistiť, stačí suchou handričkou. Prípadne môžete použiť technický benzín, alebo riedidlo na očistenie povrchu.

dvere

2. Zistenie savosti povrchu

Zistenie savosti povrchu je nevyhnutné kvôli výberu penetračného náteru. Ak je povrch savý, kúpite si penetračný náter na savé povrchy, ak nie je savý, tak naopak. Ako to ale zistíte? Stačí ak na zdrsnený povrch sololitu nanesiete trošku vody a uvidíte, či materiál vodu vstrebal, alebo nie. Podľa toho si zakúpite penetračný náter, ktorý slúži ako podklad pod vašu omietku.

3. Penetrácia

Penetračný náter, ktorý je vhodný na váš povrch, tz. savý, alebo nesavý nanesiete na povrch dverí. Použiť môžete štetec, alebo valček, už podľa vašej voľby. A toto je posledná fáza úpravy povrchu, takže následne môžete naniesť omietku. Samozrejme penetračný náter je potrebné nechať preschnúť.

10008529_4018959328684_1496281388_n

4. Nanášanie omietky

Hrúbka zrna 1,5 mm je vyhovujúca, takže už len prispôsobte výber požadovanej farbe.

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať