Poslať na mail

Návrh rozloženia prvkov v rámci kúpeľne predstavuje prvý krok pri plánovaní jej rekonštrukcie. Pokiaľ nie ste spokojní so súčasným rozložením, túžite po viditeľnejšej premene a vás rozpočet to dovoľuje, celková zmena umiestenia jednotlivých prvkov je vždy dobrý nápad. Preskúmajte všetky možnosti a myslite na to, že kúpeľňa už nie je len miesto každodennej očisty, ale aj ten pravý priestor pre relax, a preto by mala plniť tiež estetickú funkciu.

 

Výmenou obkladov, dlažby, batérii  či doplnkov docielite len malé zmeny, no bude vás stáť menej peňazí, času aj stresov z rekonštrukcie. Viditeľná premena, ktorá vás na prvý pohľad osloví, si však vyžaduje čosi viac – celkovú zmenu usporiadania kúpeľne. Cieľom takejto premeny je vytvoriť dobre vyzerajúci a maximálne využitý priestor, ktorý pôsobí luxusnejším ale uvoľneným dojmom, a v ktorom sa budete cítiť dobre.

 

Zamerajte sa na výhľad z dverí, ten musí zaujať na prvý pohľad!

 

Prvá vec na ktorú by ste pri tomto druhu rekonštrukcie kúpeľne mali prihliadať je to, čo uvidíte hneď ako vojdete do dverí kúpeľne, pričom túto zásadu možno využiť aj v rámci ostatných miestností. Práve tento okamih má vo vás vyvolať uspokojujúci pocit, kedy si spokojne poviete: „Ach…“.  Preto venujte návrhu usporiadaniu kúpeľne dostatok času, snažte sa udať tón a atmosféru tomuto priestoru.

 

Oproti vchodu do kúpeľne je vhodné umiestniť prvok, ktorý miestnosť opticky rozšíri a vtiahne vás dnu. Tento efekt docielite ak do tohto priestoru zasadíte okno, dvere alebo akýkoľvek otvor, poprípade veľké, dobre nasvietené zrkadlo, ktoré svetlo rozptýli do celej miestnosti. Jednoducho niečo čo vás na prvý pohľad zaujme.

 

rekonstrukcia-kupelne-3

 

Naopak nevhodné je na tomto mieste umiestniť toaletu, sprchovací kút, vaňu, neatraktívny múr alebo skriňu. Ak však predsa len nemáte inú možnosť, a prvé čo vidíte, keď vojdete sú skriňové dvere či obyčajná stena uistite sa, že vyzerajú úžasne. Pokiaľ ide o sprchovací kút, zvoľte netradičný obklad, ktorý vyrazí dych alebo ho umiestnite pred okno a použite priehľadné dvierka – netradičné riešenie, no prečo nie?!

 

rekonstrukcia-kupelne-2

 

Pocit súkromia je základ

 

S témou správneho umiestenia toalety vám určite napadne otázka súkromia. Ak máte k dispozícii rozmerovo veľkorysí priestor, samostatné WC je, čo sa týka súkromia, najlepším riešením, no má aj svoje nevýhody. Na mnohých môže pôsobiť až klaustrofobickým dojmom. Existujú však aj iné spôsoby ako zvýšiť pocit súkromia a pohodlia. Stačí umiestniť toaletu z priamej viditeľnosti z dverí, čo dokáže urobiť veľký psychický rozdiel. Pomôže aj postavenie nižšej priečky, umiestnenie toalety vo výklenku alebo pri stene.

 

rekonstrukcia-kupelne-1

 

Stále si neviete predstaviť vašu kúpeľňu po rekonštrukcii? Nedokážete sa rozhodnúť aké rozloženie je pre ňu to pravé? Využite služby bytových dizajnérov a skúsených architektov, ktorý vám s rekonštrukciou kúpeľne radi pomôžu a pripravia pre vás predlohu vašej novej kúpeľne snov.

 

Zdroj: carlaaston.com, pinterest

Mohlo by vás zaujímať:

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať