Poslať na mail

Betónovú podlahu ľudia vždy považovali síce za niečo funkčné, no škaredé. Preto bola betónová podlaha voľbou akurát tak do garáže či hospodárskych budov. Pritom výhody betónovej podlahy sú také veľké, že dnes si pomaly získava svoje miesto aj v interiéroch. Ak teda uvažujete, či necháte betónovú podlahu alebo budete riešiť inú alternatívu, prinášame vám zopár dôvodov, prečo si nakoniec vybrať tú betónovú.


Betónová podlaha vydrží strašne dlho

Betón má extrémnu výdrž. Bez problémov zvláda záťaž ťažkých kusov nábytku či inej výbavy. Veď v garáži unesie v pohode auto. Veď aj preto je to populárne riešenie pre hospodárske či komerčné priestory. Výdrž však znamená aj to, že ho zvieratá nepoškrabú či po nábytku neostanú šrámy, môžete bez obáv chodiť vo vysokých opätkoch. Ak máte dlátko, dokážete do betónu urobiť ryhu. No bude to pekne namáhavé 🙂


Medzi výhody betónovej podlahy patrí aj ľahká udržiavateľnosť

Samozrejme, ak je betónová podlaha v interiéri, určitá opatera je dôležitá. Ochrannú vrstvu je potrebné udržiavať každé 3 – 9 mesiacov. V závislosti od vrchnej ochrannej vrstvy volíte vhodné čistidlo. No určite je to menej problematické ako napríklad čistiť koberec. Navyše je takáto podlaha aj priateľská k životnému prostrediu. Netreba nič inštalovať, pretože betón sa istotne v nejakej vrstve vo vašej podlahe nachádza. Stačí odinštalovať vrchné vrstvy a upraviť povrch.


Variabilita naša každodenná

Výhodou betónovej podlahy je aj to, že ak sa vám sprotiví, môžete na ňu položiť čokoľvek. Nemá v sebe diery ani „hrče“, nie je citlivá na prístup vzduchu, nehnije. Ak sa teda rozhodnete, dáte na ňu plávajúcu podlahu či koberec a je to vybavené. Čokoľvek však budete robiť, máte istotu, že betónová podlaha vám vydrží skutočne dlho, bez ohľadu na to, či je na nej ešte niečo položené alebo nie.


Dizajn, dizajn, dizajn

Zabudnite na to, že betónová podlaha musí byť šedivá a škaredá. Dnes existuje mnoho farieb, ktoré môžete do betónu namiešať ešte skôr, než ho položíte. Navyše existuje vždy možnosť betónovú podlahu vybrúsiť a naleštiť, či použiť epoxidovú živicu ako hornú vrstvu, ktorá vám vyčarí kvantum farebných variant, respektíve si zvolíte číru.

Samozrejme, aj betónová podlaha má svoje mínusy ako chlad či náchylnosť na vlhkosť – betón je predsa len porézny materiál, no dá sa tomu pomôcť správnym stavebným postupom a vhodnou povrchovou úpravou. No keď si, ako správny ekonóm, urobíte súvahu, zistíte, že výhody betónovej podlahy sú nesporné a hravo prevážia nad inými typmi podláh.

Zdroje:
Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať