Poslať na mail

Prinášame Vám zopár zaujímavých inšpirácii a spôsobov, ako môžete svoju kúpeľňu vynoviť bez zbytočne vysokých investícii a búrania.  Navyše, zmena bude viditeľná rýchlo a vaši blízki ju určite ocenia!

Renovácia vane so smaltovaným povrchom

Mnohí z nás si stále potrpia na vaňu, ktorá je pre nás synonymom pravého oddychu a relaxu.. Všetko však starne a pokiaľ je vaša vaňa liatinová so smaltovaným povrchom, môže mať na sebe zopár škrabancov a odrenín, ktoré už nevyzerajú nijako lákavo. Riešením pri tom nemusí byť hneď výmena vane za novú- stačí ju zrenovovať nástrekom epoxidovej emailovej farby. Nástrek je v tomto prípade vhodnejší ako náter, pretože zaistí perfektne rovnomerný povrch. Celková práca netrvá dlhšie ako 3 – 4 hodiny a môžeme smelo povedať, že ide o ideálne riešenie, pretože odpadá prašné búranie či zháňanie nových obkladov. Už na druhý deň je nástrek dokonale suchý  a vy získate čistú lesklú vaňu, ktorá bude na nerozoznanie od novej.

Renovácia akrylátovej vane

Aj akrylátové vane sa dajú opraviť.  Opravu však nechajte na ruky odborníkov. Na steny starej vane nanesú tmel a potom do nej vložia akrylátovú vložku. V prípade, že si akrylátovou vložkou zrenovujete smaltovanú vaňu, okrem jej nového vzhľadu získate aj príjemný pocit pri dotyku. Akrylátový povrch je totiž na dotyk omnoho teplejší ako smaltovaný.

Podlahové vykurovanie bez búrania

Áno, aj to je možné…Kúpeľňa sa razom premení na miesto, ktoré priam zvádza na to, aby ste v nej „pobehovali“ bosou nohou.. Svoj sen si pritom môžete splniť veľmi jednoducho. Na trhu nájdete samolepiace vykurovacie rohože s extrémne nízkou hrúbkou, ktorá je len 0,25 cm. Inštalácia tejto elektrickej rohože je veľmi jednoduchá a zvládne ju každý domáci majster.  Rohož sa bez búrania kladie priamo na pôvodnú dlažbu, dorieši sa elektrické zapojenie a prikryje sa už len novou vrstvou dlažby.

Nové skrinky
Čelné plochy a dvierka kúpeľňových skriniek  sú väčšinou z drevovláknitých MDF dosiek, ktoré po čase nevyzerajú najlepšie, no zároveň daný materiál umožňuje jeho jednoduchú renováciu. Nový povrch je možné riešiť nalepením fólie, prípadne ho obnoviť nafarbením alebo nalakovaním. Vždy je však dôležité aby ste si vyberali postupy a materiály, ktoré sú odolné proti vlhkosti. Ideálne je, aby fólie či nátery obsahovali aj UV filter, čím predídete zmenám povrchu, starnutiu a zažltnutiu povrchu. Praktickým vylepšením dvierok je aj systém otvárania „push-open“, ktorý je oveľa praktickejší pri údržbe a príťažlivejší pre absenciu úchytiek.

Zdroj: adam.sk, mojdom.sk. renovuj.sk

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať