Poslať na mail

Sprcha je miesto, kde zo seba zmyjete nielen špinu a prach z celého dňa, ale tiež únavu a stres. Sú ľudia, ktorí sa vyžívajú v čistení kúpeľne. Pre nich tento blog nie je. My, čo nemáme toľko času a chuti kúpeľňu neustále drhnúť, si však dobre premyslíme, kým sa pustíme do renovácie kúpelne – alebo kým necháme remeselníkov, nech vám urobia kúpeľňu v novostavbe. Kľúčový prvok vo vašich úvahách by mal byť, aby ste museli drhnúť kúpeľňu čo najmenej. Ako to však dosiahnuť?

vybrať správnu batériu
Renovujeme kúpeľňu s dobrými batériami

Dnes sú na trhu rôzne krásne vodovodné batérie, ktoré skvele vyzerajú v showroome. No bohužiaľ iba tam, lebo tam ich má čas predajca drhnúť pri každom uchopení zákazníkom. V dome sa však batéria používa neustále. Ak máte tvrdú vodu, na batérii bude vidieť každú škvrnu. Čím komplikovanejší model, ktorý sa o to horšie čistí, tým viac budete nadávať. Vyberajte teda také, ktoré budete musieť čistiť čo najmenej.

ak renovujete sprchu, minimalizujte špáry
Minimalizujte špáry

Špáry medzi dlaždicami v kúpeľni či sprche nevadia. Kým ich nemusíte čistiť. Pamätajte, že dlaždicu jednoducho pretriete, ale v špárach sa radi uchytáva špina a rastú plesne. Preto si zvážte, aké dlaždice budete chcieť použiť. Čím viac špár, tým viac nervov s čistením špárovacej hmoty.

vyberať správny odtok
Odtok vyberajte pozorne

Dnes nemáte až taký problém vyčistiť odtoky. Na trhu sú rôzne čistidlá, ktoré zaberú. Avšak dajte pozor, aby z dlhodobého hľadiska nepoškodzovali odvody, lebo toto meniť je peklo. Možno by bolo vhodné vyskúšať nejakú domácu, menej agresívnu, čistiacu alternatívu. Tiež je fajn zvážiť pri novej kúpeľni inštaláciu moderných lineárnych odtokov. Na veľkých dlaždiciach vyzerajú fajn a tiež budete mať menej špár na čistenie.

správna sprchová hlavica
Pravidelne kontrolujte hlavicu na sprche

Toto je obzvlášť dôležité, ak máte tvrdú vodu. Otvory v hlavici sa zanesú a prúd sa spomalí. Od zanesenia pomôže ocot, avšak možno je lepšie zainvestovať do modernej hlavice, ktorá má otvory gumové. Tie stačí mierne stlačiť a usadené minerály odpadnú samé. Tiež je dobré z času načas dopriať si novú sprchovú hlavicu, veď nič nie je dizajnované na používanie večne.

Zdroje:
Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať