Poslať na mail

Každý rok prináša nové a nové interiérové dizajnové trendy. Kúpeľňa predstavuje asi najčastejšie využívanú miestnosť v domácnosti, a práve preto netreba podceňovať ani jej úpravu. Začnite začleňovaním jedného či hneď viacerých trendov pre rok 2016 a udržte tak tento priestor vždy moderný, pohodlný a esteticky príťažlivý.

 

1. Pútavá tapeta

Štýlová tapeta dokáže oživiť každú miestnosť v dome a kúpeľňa nie je výnimka! V súčasnosti máte na výber z nespočetne veľkého množstva, farieb, vzorov či štruktúr, a preto si každý určite nájde svojho favorita. V roku 2016 sa do popredia dostanú výrazné vzory, pruhy, geometrické tvary, ale aj tapety s potlačou pripomínajúce akvarelové maľby. Hoci použitie tapety v kúpeľni asi nepredstavuje klasické riešenie úpravy priestoru, nemusíte sa ich vôbec báť. Do kúpeľní sa odporúča použitie kvalitných vinylových tapiet, ktoré sú vysoko odolné voči vode a pare, a pokiaľ sú precízne nalepené na dobre pripravený podklad, ich životnosť je až niekoľko rokov.

 

kupelna-rekonstrukcia-trendy-5

 

2. Svieža zeleň

Kúpeľňa je okrem iného miestom pre relaxáciu a oddych. Pretransformujte tento priestor na oázu pokoja pridaním sviežej zelene. Nie len samotné rastliny, ale aj zaujímavé prevedenia črepníkov kúpeľňu oživia a zároveň dodajú miestnosti pokojnú atmosféru. Pri výbere rastlín zvážte či má vaša kúpeľňa dostatok prirodzeného svetla a tiež koľko starostlivosti viete rastlinám venovať.

 

kupelna-rekonstrukcia-trendy-4

 

3. Luxusné metalické odlesky

Rovnako ako v zariadení kuchyne aj v kúpeľni predstavujú kovové prvky jeden z najvýraznejších trendov pre rok 2016. Využitím farby zlata, medi či bronzu v kúpeľni nič nepokazíte, naopak dodáte priestoru luxusný nádych. Zvážte zakúpenie rámu zrkadla, svietidiel, kohútikov alebo hoci len menších doplnkov v týchto farbách. Pokiaľ plánujete väčšiu rekonštrukciu, nie len malé vylepšenie priestoru kúpeľne siahnite po metalickom obklade alebo umývadle. Pri výbere však dbajte na to aby kovové prvky nepôsobili lacno a aby ste to s nimi neprehnali, čo môže byť najmä v malých priestoroch nebezpečné.

 

kupelna-rekonstrukcia-trendy-2

 

4. Dramatické farby

Nudia vás nudné biele kúpeľne? Máte šťastie! Tento rok sa predpovedá návrat dramatických farieb a to najmä čiernej. Tmavé obklady alebo len menej výrazné prvky v čiernej farbe sa odporúčajú najmä do miestností s dostatočným prirodzeným osvetlením. Rovnako ako pri metalických prvkov treba dohliadnuť na to, aby sa to s tmavými farbami neprehnalo. K tmavým plochám sa ako kontrast odporúča zvoliť kúpeľňové doplnky v svetlých farbách.

 

kupelna-rekonstrukcia-trendy-3

 

Zdroj: doityourself.com, http://bathrooms.about.com/

 

Mohlo by vás zaujímať:

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať