Poslať na mail

Čaká vás tento rok rekonštrukcia domu či bytu? Inšpirujte sa trendami tohto roku určených podľa predpovedí viacerých popredných odborníkov v tejto oblasti. Čo zvážiť pri rekonštrukcii kuchyne a ako ju s trochou kreativity povýšiť na niečo viac ako len miesto, kde pripravujete jedlo pre vašu rodinu?

 

1. Jemné, tlmené farebné schémy

Dobrá správa pretých, ktorí rozmýšľajú nad zmenou farebnej schémy kuchyne! Hoci biela farba bude stále dominovať, do popredia sa v roku 2016 dostanú aj ďalšie menej sýte farebné tóny. Prírodné farby, slabo sivá farba, neutrálne pastelové farby, svetlo modrá či zelená sú novými alternatívami ku klasickej bielej. Preferované bude tiež použitie svetlého dreva na kuchynských linkách, napríklad bielené drevo alebo biely dub. Nemusíte sa však báť ani výraznejších farieb, ktoré sa však odporúčajú používať len ako doplnkové resp. v podobe farebných akcentov k svetlej základnej palete.

 

rekonstrukcia-kuchyna-2016-1

 

2. Kuchynské doplnky v metalických farbách

V tomto roku sa vo vašej novej kuchyni budú najlepšie vynímať akékoľvek kuchynské doplnky, svietidlá či spotrebiče vo farbe mosadze, medi, chrómu a ich vzájomné kombinácie. Pokiaľ rekonštruujete kuchyňu nepoužívajte za každú cenu opäť svoje staré kuchynské spotrebiče. Môže sa síce zdať, že tak ušetríte, no staré spotrebiče môžu v novej kuchyni pôsobiť naozaj nepekne a pokaziť tak dojem z celej rekonštrukcie. Nebojte sa použitia kovových a metalických prvkov,  sú nadčasové a aj po niekoľkých rokoch bude vaša kuchyňa stále pôsobiť súčasným dojmom.

 

kuchyna-rekonstrukcia-2016-2

 

3. Jedálenské priestory

Viacerým sa to nemusí pozdávať, no vyzerá to tak, že v súčasnosti pomaly končí éra klasických rodinných jedálenských stolov. Čoraz viac dizajnérov sa zhoduje v tom, že jedálenské stoly sú „out“. Do popredia sa naopak  dostávajú vysoké barové stoly, ktoré tvoria akési rozšírenie kuchynského ostrovčeka. Toto riešenie môže byť bezpochyby výhodné pre tých, ktorí majú k dispozícii len obmedzený priestor. Ak však toto nie je váš prípad, dokážete si predstaviť vzdať sa jedálenského stola – miesta rodinných stretnutí?

 

rekonstrukcia-kuchyna-2016-2

 

4. Odlíšenie otvorenej kuchyne

Čo sa týka rozvrhnutia kuchyne, v podstate sa v tomto roku nič nemení. V kurze sú stále kuchynské ostrovčeky aj prepojenie kuchyne s jedálenským priestorom a obývacou izbou. Zmena však nastáva vo farebnej prepojenosti týchto priestorov. Hoci otvorená kuchyňa umožňuje užívateľovi vidieť skrz všetky miestnosti, trendom pre rok 2016 je ich zosúladenie, nie však využitím rovnakej farebnosti stien vo všetkých z nich. Nebojte sa experimentovať a farebne odlíšiť jednotlivé izby.

 

kuchyna-rekonstrukcia-2016-4

 

5. Farebný kuchynský drez

Zdá sa, že trendu bielych kuchynských drezov odzvonilo. V tomto roku sa do popredia dostávajú farebné, resp. nie biele kuchynské drezy. Využiť môžete aj vyššie spomenuté – mosadz, meď a chróm. Zaujímavo riešeným drezom dokážete aj v jednoduchej, minimalistickej kuchyni dokázať zázraky!

 

kuchyna-rekonstrukcia-2016-3

 

Zdroj: doityourself.com, forbes.com, granddesignslive.com

 

Mohlo by vás zaujímať:

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať