Poslať na mail

Aktuálny trend pri výstavbe bytov je, postaviť čo najviac bytov na čoraz menšom priestore. Tento spôsob výstavby sa uplatňuje hlavne vo veľkomestách a prispôsobujú sa mu všetky projekty domov. A to je prípad aj tohto bytu. Nachádza sa v Paríži a má len 8 metrov štvorcových. Stačí tento pristor na bývanie? Nechajte sa presvedčiť.

Byt s rozlohou len 8 metrov štvorcových ponúka všetky nevyhnutné prostriedky na život. Ako mohol toto architekt zvládnuť? Štúdio Kitoko, ktoré je za tento byt zodpovedné, dokázalo, že na rozlohe skutočne nezáleží.

Celý byt sa skladá z jednej miestnosti, ktorá ponúka všetko. Oddychovú časť, úložný priestor, kúpeľňu, kuchynský kútik a dokonca aj knižnicu. Po celej dĺžke miestnosti je vystavaná vstavaná skriňa, v ktorej sú uložené všetky spomínané časti bytu.

Tým, že je všetko uzavreté byt pôsobí čisto a jednoducho. Je určený pre ľudí, ktorí svoj byt využívajú skutočne len na prenocovanie a prípadné raňajky, večere. Pre ľudí, ktorí dochádzajú do daného mesta za prácou je takýto byt dokonalý. Má nízke náklady na prevádzku a poskytuje všetko, čo človek počas týždňa potrebuje.

Samozrejme takýto štýl bývania nevyhovuje každému, ale ako alternatíva je táto možnosť určite zaujímavá. Pozrite si video, ktoré zobrazuje funkčnosť jednotlivých častí úložného priestoru.

Tiny apartment in Paris (8sqm only) from Kitoko Studio on Vimeo.

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať