Poslať na mail

Jar prichádza tohto roku skutočne rýchlo. Mali by ste začať rozmýšľať, ako pripraviť váš trávnik na ďalšiu sezónu. Tiež je dôležité postarať sa o dom. Čo je teda dobré urobiť hneď na jar? Prečítajte si naše rady a inšpirujte sa.

Jarné práce odkvapy

Na jar vyčistite odkvapy

Prídu jarné dažde a odkvapy to musia zvládnuť. Po jeseni a zime sú však pravdepodobne zanesené, takže si prichystajte rebrík a pustite sa do čistenia. Tiež pri tom poriadne skontrolujte, či odkvapy dobre držia a či nie sú náhodou deravé. Ak nejakú dieru uvidíte, určite ju čo najskôr opravte. Mimochodom, keď už ste na rebríku, skontrolujte tiež strechu, či krytina dobre drží a nie je poškodená.

Jarné práce na pozemku

Čistota je základ

Aj okolie vášho domu potrebuje „upratať“ od nánosov špiny. Najlepšie na túto činnosť je zaobstarať si tlakový čistiť – wapku. Ak použijete nejaký čistiaci prípravok, nechajte mu priestor pár minút, než zapôsobí, a potom sa pustite do práce s wapkou. Pozor, nenastavte tlak hneď na najvyšší stupeň, aby ste náhodou nepoškodili povrch.

Jarné práce burina

Jarné práce sa týkajú hlavne trávnika

Váš najlepší kamarát bude vertikutátor, hnojivo a prípadne trávové semeno. Jar je najlepší čas na to, aby ste trávnik prevzdušnili a dobre vyhnojili. Pozor, nechajte si poradiť od odborníkov, aký typ hnojiva použiť. Každá tráva vyžaduje niečo iné. Tiež si dajte pozor, ako budete hnojiť. Ak sa vám usype príliš veľa, trávu to skôr spáli ako jej hnojivo pomôe rásť. Je tiež dobré vysiať semeno na miesta, kde sú „holiny“ alebo sa vysiata tráva z minulého roka dobre neuchytila (ak ste vysievali minulý rok a trávnik sa iba buduje). Vyťahajte tiež prípadnú burinu, ak niečo zbadáte. Toto je hlavne dôležité, ak sa trávnik iba buduje.

Veranda a chodníky

Dobre si pozrite, či náhodou neuvidíte nejaké škody na verande – napríklad uvoľnené dosky, poškodené dlaždice a i., prípadne či nie sú nejaké praskliny na chodníkoch. Ak pre špinu dobre nevidíte, použite wapku a verandu aj chodníky očistite. Ak zbadáte škody či praskliny, opravte ich. Teraz na to ešte máte čas. Keď však bude jar v plnom prúde a všetko začne kvitnúť a rásť, budete mať úplne iné starosti. Veľa zábavy, priatelia.

Zdroje:
Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať