Poslať na mail

Najmä v chladnejších mesiacoch je krb príjemným spoločníkom majiteľov domov, ktorý poskytne to pravé teplo domova. Nejde však len o jeho funkčnosť. Krb dokáže zaujať aj po estetickej stránke a fungovať ako dekoratívny prvok v miestnosti, a to nie len v zime, ale po celý rok. Jeho vzhľad dokáže vylepšiť správne zvolený materiál obloženia. Aké sú vaše možnosti?

 

krb-oblozenie-1

 

1. Oceľ

Jeden z najpopulárnejších materiálov na obklad krbu. Oceľ je dostupná v mnohých prevedeniach, takže zapadne do každého interiéru. Obzvlášť zapadne do moderne zariadených priestorov v industriálnom štýle.

 

krb-oblozenie-3

 

krb-oblozenie-2

 

2. Drevo

Trochu netradičným materiálom, ktorý je však možné využiť na obloženie krbu je drevo. Pri správnom použití sa ho však netreba obávať. Drevo, ako prírodný materiál, celú miestnosť príjemne zútulní a navyše pomôže zlepšiť celkovú akustiku miestnosti. Zapadne do moderne zariadených miestností rovnako tak ako do miestností vo vidieckom štýle.

 

krb-oblozenie-4

 

krb-oblozenie-5

 

3. Betón

Na pohľad chladný betón je charakteristický svojimi čistými líniami. Do priestoru prináša moderný nádych a zároveň prispieva k vyhrievaniu miestnosti, keďže dokáže teplo z krbu akumulovať. Výhodou je tiež možnosť vytvorenia originálnej štruktúry, a teda jedinečného dizajnového prvku.

 

krb-oblozenie-6

 

krb-oblozenie-7

 

4. Kameň

Kameň, podobne ako betón, udržiava teplo a teda vyhrieva miestnosť spolu s krbom. Interiér sa tak zahrieva rýchlejšie a teplo sa udrží dlhšie. Dostupný je v mnohých prevedeniach s rôznou povrchovou úpravou, vďaka čomu je možné vytvoriť jedinečné prevedenie obloženia krbu. Hodí sa k modernému zariadeniu aj k rustikálnemu štýlu.

 

krb-oblozenie-8

 

krb-oblozenie-9

 

5. Tehla

Tehla vytvára v miestnosti teplú a štýlovú atmosféru. Materiál je dostupný v rôznych farbách, prevedeniach a veľkostiach, hrať sa dá aj s usporiadaním tehál.

 

krb-oblozenie-10

 

krb-oblozenie-11

 

Zdroj: doityourself.com, contemporist.com

 

Mohlo by vás zaujímať: 

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať