Poslať na mail

V dnešnej dobe moderného bývania úloha tradičného ohniska nie je až tak dôležitá, ako v minulosti. Dnes nemusíte vykúriť miestnosť na začiatku dňa a ani nemusíte upiecť chlieb pred svitaním. Preto sa z krbov a ohnísk postupne stali dekoračné vylepšenia atmosféry a príjemnej nálady domova. No a najmä pre byty sa na trhu objavili prvé elektrické krby a neskôr aj ohniská na bio etanol. Pre inšpiráciu si niektoré predstavíme.

 

elektricke-krby-18

 

V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme niekoľko modelov a tipov na dobrý elektrický alebo etanolový krb, ktoré sú vhodné najmä do menších bytových jednotiek. Ohniská spomenuté nižšie nepredstavujú len pekný pohľad na ne, ale dokonca svojou funkčnosťou poskytujú aj ohrev priestoru (napríklad pomocou infračerveného vykurovania, ktoré menej vysušuje vzduch v miestnosti). Takisto sa dajú diaľkovo ovládať (ako televízor), kde kontrolujete teplotu v priestore, ale aj napríklad veľkosť plameňa (ak sa to tak dá nazvať).

 

Kategórie bytových krbov

  • Elektrické krby zabudovateľné do steny
  • Elektrické krby ako podstavec pod TV
  • Malé samostatné elektrické krby
  • Bio etanolové krby

 

 Elektrické krby zabudovateľné do steny

elektricke-krby-1

Outdoor Greatroom
 

Toto sú jednoznačné najtenšie a dizajnérsky najatraktívnejšie zariadenia pre účelnú imitáciu ohniska. Niektoré majú podsvietenie pomocou LED diód, aby sa zväčšil efekt horiaceho ohňa. Dajú sa jednoducho namontovať a na stene vyzerajú naozaj skvele.

 
elektricke-krby-11

Golden Vantage
 
elektricke-krby-12

Wildon Home Becker
 
elektricke-krby-13

Dimplex Convex
 
elektricke-krby-14

Dimplex Recessed
 

Elektrické krby ako podstavec pod TV

Ak máte menší byt a voľný priestor je tak trochu problém, multifunkčný elektrický krb s účelnými poličkami pre vašu elektroniku by mohol byť perfektným riešením, nielen na ohrev, ale aj na umiestnenie všetkých zariadení pre vašu domácu zábavu. Niektoré su dokonca navrhnuté tak, aby zapadli do rohu miestnosti.

 

e

Hokku Designs Demplex
 
elektricke-krby-15

Brickell Infrared Media Mantel
 
elektricke-krby-16

Wildon Home Walker Media
 
elektricke-krby-17

Legends Furniture Joshua Creek
 
elektricke-krby-2

Delray Media Console
 

Malé samostatné elektrické krby

Ak nechcete spojenie krbu s vaším centrom domácej zábavy a tiež riešite priestorový problém, je tu elegantné riešenie v podobe malých stacionárov, ktoré sa dajú dokonca aj jednoducho preniesť tam, kde ich potrebujete.

 
elektricke-krby-3

Golden Vantage Floor FP
 
elektricke-krby-4

Stonegate Novelle
 
elektricke-krby-5

Holly and Martin Fasser
 

Bio etanolové krby a ohniská

Bioetanolové ohniská nie sú dokonca ani na elektrinu, ale ako názov prezrádza, na etanol. Vytvárajú ozajstný oheň, bez potreby prikladania paliva a bez škodlivých splodín zo spaľovania, čo je pre bytové podmienky nevyhnutné. Sú dostupné vo viacerých cenových úrovniach – od jednoduchých až po dizajnérsky náročné kúsky.

 
elektricke-krby-6

Bio-Blaze Orlando
 
elektricke-krby-7

Bio-Blaze Diamond
 
elektricke-krby-8

EcoSmart Fire Igloo
 
elektricke-krby-9

Cocoon Fires Ventless
 
elektricke-krby-10

Safretti Cubico
 
Zdroj: freshome.com

 
Mohlo by vás zaujímať:

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať