Poslať na mail

Jar je už cítiť všade naokolo a my už akosi podvedome vyhľadávame miesta, kde  si môžeme posedieť na čerstvom vzduchu. Bezpochyby, balkón či terasa sú pre mnohých z nás takýmto ideálnym miestom, kde si s vánkom vo vlasoch môžeme vychutnávať  príjemné chvíle pohody. Je preto najvyšší čas, aby sme sa na  svoj balkón pozreli  kritickým okom  a urobili všetko preto, aby sme si z neho vytvorili štýlovú oázu relaxu.

Balkón môže mať množstvo podôb a pri jeho vydizajnovaní by ste mali brat ohľad na váš osobný štýl-  len tak sa v ňom budete cítiť naozaj dobre.  Či už  pri balkóne nadviažete na štýl  a farebnosť  zariadenia svojho bytu alebo sa balkón stane  “ dizajnérskym solitérom” a výpravou do ďalekých krajín, vždy by mal niesť osobný rukopis “domáceho pána”.

Naturálny “look”

Je postavený na prírodných farbách a materiáloch a dýcha útulnosťou. Ak ste sa rozhodli pre zariadenie v tomto štýle, kombinujte teplé prírodné tóny vankúšov, koberca či malých doplnkov s prírodným drevom. Ideálne je siahnuť po agátovom záhradnom nábytku, ktorý odoláva vlhkosti a znesie aj nejaký ten letný dážď. Vyhýbajte sa vysoko lesklým povrchom, ktoré pôsobia neprirodzene- len tak zachováte celkovú konzistenciu naturálneho výrazu svojho balkóna. Dôležité je doladiť v tomto štýle  aj  ostatné drobné doplnky. Vhodné sú kvetináče z upletenej morskej trávy či suchých banánových listov, ktoré dodávajú balkónu ten správny šmrnc. Samozrejme, do úvahy prichádzajú aj ďalšie prírodné materiály ako kamenina či autorské vecičky z nazbieraných kamienkov či mušlí. Nezabudnite na kvety a sviečky a dobrá nálada je zaručená!

artikel_bunt

Balkón ako farebná paleta

Pokiaľ máte radi výraznejšie farby a kombináciu ich rôznych tónov, balkón je tým správnym miestom, na ktorom sa môžete skutočne vyšantiť. Určite získate priestor, ktorý vás bude dobíjať pozitívnou energiou a pokiaľ vás farby po nejakom tom  roku omrzia, je vždy jednoduchšie zmeniť zariadenie balkóna ako vymeniť celú kuchyňu či premaľovať byt. Keď ste sa už teda pri balkóne rozhodli pre pestrofarebnú hru farieb,  odporúčame voliť kovový nábytok. Kovový podklad je vhodnejší pre aplikáciu jasných farieb, ktoré sú  tak zároveň trvácnejšie a farebne stabilnejšie. Nič vám nebráni v tom, aby ste sa pohrali aj s farebnosťou jednotlivých kusov nábytku. Kto povedal, že stoličky a stôl musia byť  tón v tóne? Stavte na kontrasty!

artikel_asia

Vôňa ďalekého východu

Orientálny look je založený na kombinácii tmavého teakového dreva a  výrazných, ornamentálnych vzorov a plných farieb. Neoddeliteľnou  súčasťou tohto štýlu by mali byť drobné drevené, bambusové či porcelánové doplnky, ktoré dýchajú exotikou a dodávajú tomuto štýlu ten správny akcent. Nezabudnite na rohož z prútia, ktorá uchráni pred zvedavými pohľadmi  z ulice a z vášho balkóna sa razom stane  tajné zákutie „z krajiny vychádzajúceho slnka“.

Zdroj: Design Magazín

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať