Poslať na mail

Pripravujete projekt rodinného domu alebo inej stavby ? Rozhodujete sa ako a kde umiestnite okná, stĺpy schody alebo balkóny ? V prvom rade je potrebné myslieť na to, že práve tieto miesta patria medzi základné prvky vášho bývania, a preto ich konštrukciu a začlenenie do životného priestoru netreba v žiadnom prípade podceniť. Prečítajte si články poskytujúce užitočné tipy od skúsených odborníkov alebo sa s nimi bezplatne poraďte prostredníctvom kontaktného formulára na našom stavebnom poradenskom portáli. Poradíme Vám ako efektívne a optimálne využiť :

 

  • Umiestnenie balkónu pre maximum svetla a zároveň pekný výhľad .
  • Pozície okien na vhodnú svetovú stranu s úsporou tepla.
  • Funkčnosť a pozícia schodiska v interiéry domu.
  • Optimálne šírky schodiska aby Vás neukrátili o priestor.
  • Optické zväčšenie priestoru vďaka správnej polohe schodiska.
  • Zbavenie sa pocitu stiesnenia na balkóne alebo schodisku.

 

Veríme, že sa Vám, aj s využitím našich odborných rád a užitočných tipov, podarí splniť všetky spomenuté atribúty stavby a umiestnenia okien, schodísk stĺpov a balkónov a privediete tak Vašu stavbu do vytúženého a úspešného konca.

 

Okrem odborných článkov a poradenstva Vám však prinesieme ešte oveľa viac, a to v podobe našej univerzálnej kalkulačky spotreby materiálu. Spoľahnite sa na náš odhad a vypočítajte si predpokladanú spotrebu stavebného materiálu, takže nemusíte utratiť už ani cent naviac!

Spolu s odborne vypracovanými článkami nájdete na našom portáli tiež zaujímavé inšpirácie a trendy z oblasti  vizuálneho prevedenia schodov, stĺpov a balkónov pre vaše projekty domov.

 

Návod ako postaviť schody svojpomocne. (betónové schody)

 

Vypočítajte si spotrebu materiálu na schody

 

Schody, stĺpy, balkóny sú prístavbou domu, no zohrávajú dôležitú úlohu pri výpočte statiky domu. Ich budovanie, hoci aj ich jednoduchších verzií, skutočne nie je jednoduché. Vyžaduje si predovšetkým presné merania a starostlivo vypracované riešenia. Premyslite si preto všetky pre a proti pri návrhu vášho domu, pretože dodatočná prístavba často spôsobuje nepríjemné komplikácie, či už administratívneho charakteru (stavebné povolenie), alebo projektového. Úrazy na nevhodne spravenom schodisku  a schodoch sa umiestnili na 21.mieste, čo sa týka nehodovosti (viď tu). Vyhnite sa možným úrazom a nepríjemnostiam aj za pomoci našich článkov.

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať