Poslať na mail

Dobrých nápadov nikdy nie je dosť a aj tento krát vám prinášame  zopár zaujímavých tipov, ako zrealizovať riešenia na mieru, ktoré vám prinesú nie len úložný priestor, ale aj kreatívne inšpirácie pre váš domov.

Schodisko a vstavané skrine v jednom

Ako  sme písali v predošlom článku, schodisko je často krát využívané nielen ako samotné schodisko, ale stáva sa zároveň miestom, ktoré  sa môže stať vynikajúcim priestorom pre rôzne úložné riešenia. Rozmery schodiska i priestor, v ktorom je osadené, si vyžadujú individuálne riešenia na mieru, len tak získame skutočne plne využiteľný priestor, ktorý bude zároveň  so schodiskom tvoriť jednotný vizuálny prvok interiéru.  V nasledujúcom príklade architekt efektívne využil celkovú šírku a výšku schodiska, ktoré pohľadovo uzavrel  prostredníctvom  troch vysúvateľných úložných modulov, ktoré vypĺňajú celkový  priestor pod schodiskom. Pri zasunutí takto vytvorených vstavaných skríň pôsobí schodisko ako kompaktná hmota, ktorá vizuálne neruší okolitý priestor. Pri vysunutí  úložných „kontajnerov“, ktoré boli zrealizované presne na mieru,  sa majitelia domu dostanú ku prehľadne uloženým veciam, ktoré tak majú svoje presne stanovené miesto a sú navyše rýchlo a jednoducho dostupné.

amazing-interior-design-ideas-for-home-9

Skvelý tip pre milovníkov kníh

Počuli ste už o spojení knižnice a funkčného schodiska? Tento príklad ukazuje, že sa to naozaj dá a celkový výsledok navyše vyzerá skutočne dobre.  Architekt pri koncepcii tohto schodiska- knižnice myslel na viacero faktorov: na jednej strane chcel, aby boli knihy uložené prehľadne, na strane druhej chcel riešiť aj ich ľahkú dostupnosť. Riešením bolo umiestniť knihy po obidvoch stranách stúpajúceho schodiska v prehľadných blokoch políc, ktoré priamo nadväzujú na samotné stupne schodiska a vytvárajú tak ucelený architektonický koncept, ktorý v sebe spája efektívne i dizajnérsky skvele  spája potrebnú dvojúčelnosť svojho použitia.

amazing-interior-design-ideas-for-home-8-1

Pre maximalizáciu úložného priestoru, architekt navrhol umiestnenie kníh aj pod samotné nášľapné plochy schodiska.  Vďaka tomu, že spomínané stupne sú v priamej línii s bočnými policami pre knihy, stupne schodiska  tak vytvorili  ich prirodzené  vizuálne i funkčné pokračovanie .  Výsledkom je štýlový priestor, efektívne spojenie knižnice i schodiska, kde žiadna kniha nie je nedostupná. S týmto riešením môžete raz a navždy  zabudnúť na rebríky, pomocné stolčeky či iné spôsoby, ako sa dostať ku svojej obľúbenej knihe.

Zdroj: Design Magazín

Novinky, odborné rady a tipy o tom ako stavať!
Tieto články by vás mohli tiež zaujímať